wzrok niemowlaka

Bardzo wiele dzieci, które się rodzą są zdrowe, silne i śliczne. po kilku miesiącach może się jednak okazać, ze maluchowi ucieka oko, popularnie i kolokwialnie nazywamy to zezem. Dobrze jest wtedy udać się do lekarza okulisty, który oceni ,czy jest to naturalne, czy wymaga leczenia. Dzieci do drugiego roku życia, mogą zezować oczkami, ale później powinno się wszytko naprostować. Jeśli jednak to nas nie uspokaja warto udać się do lekarza, który zbada wzrok niemowlaka. W dobie dzisiejszej medycyny jest to możliwe, żeby nawet u niemowlaka ocenić wadę wzroku.

Wzrok niemowlaka

wzrok niemowlakaO wzrok niemowlaka trzeba dbać. Maluch nie powinien oglądać telewizji. Jeśli przykłada książeczki blisko do twarzy tak jakby słabo widział, faktycznie może tak być. Można udać się do lekarza na wizytę prywatną lub na Fundusz Zdrowia, prawdopodobnie trzeba będzie zakropić oczka atropina, która sprawia, że źrenice się rozszerzają i możliwe jest dokładniejsze badanie. Nie trzeba podchodzić do tego z panicznym lękiem. Szczególnie jeśli bardzo nam zależy na tym, żeby maluch jak najlepiej widział, słyszał, a zależy na tym każdemu rodzicowi bez wyjątku.

Okulary dla dziecka

Jeśli okaże się na wizycie, że wada wzroku faktycznie jest, będzie trzeba wybrać okularki, kiedy już oswoimy się z myślą, że nasze dziecko będzie je nosić, przychodzi czas na pozytywne emocje i polubienie nowych szkieł i towarzyszących im oprawek. Dzieci, które od maleńkości noszą okulary, zwykle bardzo je lubią, a kiedy je ściągną ich twarz wydaje się dziwna. Tak bardzo można przyzwyczaić się do widoku dziecka w okularach, że kiedy ich na sobie nie ma, nie przypomina samego siebie.

Dbanie o wzrok

Trzeba pamiętać o tym, że z czasem wada wzroku może się zmniejszyć, szczególnie jeśli jest to wada na plusie. Trzeba jednak przestrzegać zaleceń lekarskich. Może zdarzyć się, że lekarz zaleci zasłanianie jednego oka, żeby pobudzić słabsze do pracy. Jest to dobra bezinwazyjna i darmowa metoda na polepszenie wzroku. Wymaga tylko dyscypliny i pamiętania o tym każdego dnia. Z czasem poprawa wzroku jest realna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here