gazetki dla dzieci

Czy pamiętacie okres swoich lat dziecinnych, kiedy mieliście po te pięć, czy nawet osiem lat i mieliście swoich ulubionych bohaterów z bajek? Pamiętacie popularne wówczas gazetki dla dzieci? Ktoś z Was na pewno coś tam jeszcze pamięta. Dzisiaj dzieci mają dostęp do o wiele większej ilości bajek i tych bohaterów jest naprawdę mnóstwo. Myśmy tak nie mieli.

Bajki dla dzieci

gazetki dla dzieciMyśmy mieli generalnie Kubusia Puchatka, Kaczora Donalda i jego spółkę. Myszkę Miki, Czarodziejkę z Księżyca oraz jeszcze kilka postaci z chińskich bajek. Teraz właściwie jest tych bohaterów całe setki, a nasze pociechy mają swoich ulubieńców. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę ogromny. Ktoś upatrzy sobie Maszę z Niedźwiedziem, ktoś inny nadal będzie zerkał na przygody Kaczora Donalda. Komuś bardziej do gustu przypadnie Psi Patrol, a jeszcze inna osoba chętniej będzie zerkała na Klinikę dla Pluszaków. Wszystkie te bajki nie tylko mają swoje…bajki. Ale również mają gazetki dla dzieci.

Gazetki dla dzieci

Trzeba przyznać, że jest to bardzo fajna sprawa, iż takie gazetki pojawiają się w naszych sklepach. Może nie należą one do najtańszych rzeczy, jednak trzeba przyznać, że w bardzo pozytywny sposób wpływają na edukację naszych pociech. W jaki sposób? Otóż dzieci chętniej rozpoczynają naukę czytania. Dlaczego? Ponieważ samo będzie chciało przeczytać, co jest napisane pod danym obrazkiem lub będzie starało się rozwiązać krzyżówkę, czy też inne rebusy z gazetowej krzyżówki. A nie zawsze dorosły będzie miał czas, aby rozwiązywać z dziećmi wszystkie zadania, czy też czytać bajkę z danej gazetki po raz któryś raz. Dlatego warto sięgać dziecku po te miesięczniki (bo tak na ogół jest) lub po dwumiesięczniki. O

Oczywiście nie musicie od razu chwytać za wszystkie gazetki dla dzieci, jakie Wasza pociecha sobie zażyczy. Jest jednak tego bardzo dużo, a nasza zasobność portfela nie musi być tak ogromna. Warto jednak raz na miesiąc wysupłać z portfela te kilkanaście złotych, aby sprawić dziecku radość. Tym bardziej że większość gazetek ma dołączoną jakąś fajną zabawkę w środku, która jest fantastyczna do bawienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here