dziecko u dentysty

W życiu każdego małego dziecka przychodzi taki moment, w którym po raz pierwszy udaje się do dentysty. Dla niektórych naszych pociech wiąże się to z bardzo dużym stresem, jednak jeśli nauczymy dziecko od małego, że na fotelu dentystycznym nie dzieje się krzywda, to na pewno zaprocentuje to w jego późniejszym życiu. Dziecko u dentysty – jak przygotować naszą pociechę do wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Dziecko u dentysty

dziecko u dentystyOdpowiednim wiekiem na pierwszą wizytę u dentysty będą z pewnością trzy latka. Najlepiej będzie, kiedy po raz pierwszy zabierzemy swoje dziecko do gabinetu przy okazji swojej zaplanowanej wizyty. Będzie mogło zobaczyć co się dzieje za drzwiami, jeśli zaobserwuje, że jego mama, lub tata bezboleśnie i z uśmiechem odbywają cały proces naprawy ząbków, to zapewne samo będzie chciało spróbować usiąść na fotelu. Najlepiej będzie, jeśli porozmawiamy ze swoim lekarzem o tym, żeby spokojnie i z wyrozumieniem zajrzał do buzi naszego dziecka. Jeśli od małego nauczymy swoją pociechę, żeby kojarzyła to miejsce z miłym panem dentystą, to na pewno z chęcią wróci w to samo miejsce drugi raz.

Dodatkowo, niektóre dzieci po takich wizytach wprost same nalegają na kolejne spotkanie. Ważną rolę w całym procesie leczenia zębów u dzieci odgrywają rodzice. Jeśli nie będziemy negatywnie wspominać całego tego procesu, to dziecko u dentysty na pewno będzie zachowywało się spokojnie. Jeśli nie powiemy mu, że to i to boli, to samo pewnie nawet nie zauważy, kiedy już będzie po wszystkim.

Jak oswoić dziecko z wizytą u dentysty

Możemy również zaaranżować zabawę w stomatologa, dając dziecku do dyspozycji różne przedmioty przypominające te narzędzia dentystyczne i niech samo przebada stan uzębienia wszystkich swoich lalek, lub misiów. Jak widzimy do wszystkiego możemy dojść spokojem, jeśli posiadamy odpowiednie zaangażowanie. Dziecko samo z siebie nigdy nie będzie kojarzyło dentysty jako czegoś złego, dopóki my nie nakręcimy całej tej sytuacji. Starajmy się zatem zawsze umówione wizyty traktować jako super bezbolesną zabawę z bardzo pozytywnym panem lekarzem, wtedy na pewno unikniemy przyszłej traumy naszego dziecko do leczenia zębów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here