ulewanie niemowlaka

Kiedy na świecie pojawia się dziecka, rodzi się w naszych głowach mnóstwo pytań o jego prawidłowy rozwój. Zastanawiamy się, czy wszystko przebiega prawidłowo. U niemowlaka mogą występować pewne dolegliwości, które są naturalną koleją rzeczy. dziecko po prostu musi przyzwyczaić się do życia na świecie, w brzuchu mamy miał całkiem inne warunki i nie każdy bobas gładko przechodzi proces adaptacji. Taką dolegliwością może być choćby ulewanie niemowlaka.

Ulewanie niemowlaka

ulewanie niemowlakaTakie pytanie mogą pojawiać się jeśli chodzi o ulewanie jedzenia. Gdy dziecko ulewa za dużo może to przypominać wymiotowanie. Niepokoimy się wtedy, ponieważ skoro zwrócił pokarm, nadal jest głodny, a jeśli znowu wróci nawet jeśli ponownie go nakarmimy nie przyswoi składników odżywczych z pożywienia. nie są to niewielkie dylematy. Lekarze różnie podchodzą do zagadnienia jakim jest ulewanie niemowlaka. Zasada jest taka, jeśli dziecko ulewa niewielkie ilości, jest to naturalne. Tylko jaka to jest niewielka ilość? musimy to określić na zdrowy rozsądek. Jaka jest granica zwrócenia pokarmu, żeby nie budziło to niepokoju? Dobrze jest zadać sobie pytanie, czy bobas zwraca za każdym razem po posiłku, czy czasami mu się to nie zdarza, może trzeba go delikatniej odkładać i nie wykonywać gwałtownych ruchów, kiedy przestajemy karmić.

Przyczyny ulewania

Ulewanie jest możliwe nawet jeśli karmimy najlepszym pokarmem jakim jest mleko matki czyli piersią. Mały żołądek może sobie nie radzić ze zbyt dużą ilością. możliwe, że dziecko je zbyt zachłannie i żołądek zwraca nadmiar. Kiedy zwróconego pokarmu jest naprawdę dużo można podejrzewać refluks żołądkowy. Oczywiście są leki, które pomogą zlikwidować objawy. Dobrze jest obserwować dziecko i pilnować co jemy my, jeśli karmimy piersią. Jeśli to zwykłe ulewanie z czasem powinno ustąpić samo, ponieważ tak jak powiedzieliśmy sobie wcześniej jest zwykłą dolegliwością wieku wczesnodziecięcego i może wynikać z wielu czynników. Nie zawsze damy radę powstrzymać to, co nieuniknione, jeśli lekarz przepisze jakieś leki, trzeba podawać je dziecku zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here