Narodziny dziecka to coś naprawdę fascynującego. Coś, co zmieni Wasz świat do góry nogami. Do tej pory byliście w dwójkę (mowa tutaj oczywiście o Rodzicach, którzy do tej pory nie mieli dzieci), a teraz wśród Was zagości jeszcze jedna mała osoba, o którą musicie się zatroszczyć.  Pielęgnacja niemowlaka to zajęcie bardzo odpowiedzialne

Pielęgnacja niemowlaka

pielęgnacja niemowlakaMówią, że Rodzice, którzy mają już jakieś dzieci mają łatwiej. No tak, coś już wiedzą z poprzednich dzieci. Jednak nie zapominajcie, że każde dziecko jest zupełnie inne i ma inne wymagania oraz potrzeby. Przy kolejnych dzieciach wcale nie jest łatwiej. Ale nie o to w tym chodzi. Każde dziecko, niezależnie od tego, czy jest pierwsze, drugie, czy nawet piąte musi być w odpowiedni sposób pielęgnowane. Zanim Wasza pociecha się narodzi na pewno będziecie się zastanawiać, jakie kosmetyki będą mu potrzebne, aby zadbać o codzienną higienę. Możecie poradzić się znajomych lub skorzystać z wiedzy zamieszczonej w sieci. Możecie również zdać się na własne przeczucie i zakupić kosmetyki, które Wam się podobają i zadbają o skórę Waszego Malucha. A na czym polega pielęgnacja niemowlaka? To przede wszystkim systematyczne zmieniane pieluchy. W końcu im bardziej mokra pielucha, tym skóra bardziej narażona na odparzenia. A nie zapominajcie, że skóra takich Maluszków jest naprawdę wrażliwa. Skoro będziecie przebierać pieluchę to chusteczkami nawilżającymi musicie przetrzeć cała pieluchę, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Przy grubszej sprawie warto również skórę posmarować delikatnie kremikiem, szczególnie w pierwszych miesiącach życia.

Codzienna kąpiel

Oczywiście pielęgnacja takich dzieci, to również codzienna kąpiel. W tym momencie macie do wyboru kosmetyki, na jakie postawicie. Wielu Rodziców wybiera klasykę, czyli znane i uwielbiane od wielu lat mydło Bambino, które naprawdę cieszy się ogromną popularnością. Nasze babcie, dziadki wybierały to mydło razem z kremem Bambino, które zawsze dbały o odpowiednie nawilżenie skóry każdego Malucha. Sami przekonajcie się, że Bambino zawsze zadba o odpowiednią pielęgnację każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here