Sposób na biznes

Wiele osób marzy o własnym biznesie, jednak zupełnie nie ma na niego pomysłu. Na rynku pojawiają się kolejne, bardzo podobne firmy, co jeszcze bardziej utrudnia podjęcie decyzji o własnej działalności. Jeśli masz umiejętności manualne, potrafisz zrobić coś z niczego i sprawia Ci to przyjemność zastanów się nad odnawianiem mebli! Stare meble mają swój urok i niepowtarzalny styl, jednak z biegiem lat niszczą się, matowieją, pojawiają się pęknięcia, przebarwienia itp. Zazwyczaj trafiają do piwnicy lub na strych i tam niszczą się dalej. Popytaj rodzinę i znajomych, czy nie zalegają im gdzieś niepotrzebne meble, a przekonasz się, że praktycznie każdy posiada taką rzecz. Być może z przyjemnością oddadzą Ci je, a Ty będziesz mógł wykorzystać je do pierwszych prób renowacji. To może być twój sposób na biznes – odnawianie mebli!

Od czego zacząć?

Jak już wspomniano powyżej zacznij od poszukiwania starych mebli wśród znajomych – opowiedz o swoim pomyśle i zapytaj czy nie mają mebli, które mógłbyś wykorzystać. Na początku warto nauczyć się renowacji pod okiem osoby, która zajmuje się tym na co dzień. Meble od znajomych mogą posłużyć do ćwiczeń, a kiedy już będziesz pewien, że potrafisz je odnawiać zaczniesz szukać klientów. Wbrew pozorom renowacja nie jest prosta i wymaga wielu umiejętności, dlatego musisz odpowiednio się do tego przygotować, by przyszli klienci byli zadowoleni z Twojej pracy. Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.bloks.pl/

Przygotuj miejsce do pracy

Miejsce, w którym będziesz odnawiać meble powinno być dość duże i odpowiednio oświetlone. Konieczna jest także wentylacja! Musisz w nim zmieścić nie tylko meble, ale także potrzebne urządzenia, np. szlifierkę czy obcinarkę. Jeżeli posiadasz nieużywaną lub zagraconą piwnicę, możesz ją posprzątać i wykorzystać ją na pracownię – być może znajdziesz tam stare, zapomniane meble? Ważne jednak, aby wejście do niej było szerokie, najlepiej wychodzące bezpośrednio na dwór, pozbawione wielu schodów. To utrudni znacznie wnoszenie mebli i ich późniejsze przekazywanie klientom. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie garaż. Z czasem kiedy zaczniesz zarabiać być może uda Ci się postawić oddzielny budynek, jednak na początku skorzystaj z możliwości, jakie masz na daną chwilę.

Gdzie szukać klientów?

Odpowiedź jest prosta – wszędzie! Wśród starszych osób, które uwielbiają swoje stare komody czy stoliczki kawowe i chciałyby, by przywrócić im dawny blask. Wśród młodych rodziców, którzy być może mają w domy meble odziedziczone po własnych rodzicach – mogą je odnowić, ale możesz także zaproponować całkowite przerobienie starego mebla na inny, np. ze starej szafy można zrobić kuchnię do zabawy dla dzieci. Taka opcja spodoba się wielu osobom, ponieważ nie będą płacić dodatkowo za materiał, a jednocześnie sprawią wspaniały, solidny prezent swoim pociechom. Klientów możesz szukać także wśród właścicieli hoteli czy pensjonatów. Wiele takich miejsc jest bardzo klimatycznie urządzana, a odnowione meble są wręcz idealne jako ich wyposażenie. Możesz najpierw sam wybrać się na rynek staroci i za grosze kupić prawdziwe perełki. Po renowacji na pewno zyskają na wartości i sprzedasz je z zyskiem, a właściciel pensjonatu będzie cieszył się oryginalnym elementem wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here