Ubezpieczenie pracownicze

Każdy pracownik jest objęty tzw. ubezpieczeniem zbiorowym. Jeśli firma zatrudnia odpowiednią liczbę pracowników, to jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla nich. Po pierwsze, uzyskują oni dostęp do w miarę taniego ubezpieczenia. Po drugie, niektóre świadczenia – jak np. odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – są dużo wyższe.

Ubezpieczenie pracownicze – po co i dlaczego?

Celem ubezpieczenia pracowniczego jest zapewnienie pracownikowi świadczenia w przypadku, gdy np. wystąpi u niego uszczerbek na zdrowiu, będzie on przebywał w szpitalu, urodzi mu się dziecko lub też umrze ktoś bliski z rodziny. O ile dany pracownik musi być ubezpieczony, to może on samodzielnie wybrać wariant, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Oczywiście im wyższa, miesięczna składka ubezpieczeniowa, tym np. odszkodowanie za wypadek w pracy będzie wyższe. Należy jednocześnie pamiętać, że wyższe pakiety ubezpieczeń dotyczą szerszego zakresu świadczeń. Oznacza to, że droższe składki to szersza lista np. chorób, które są objęte świadczeniem.

Zdarzenia losowe i inne kwestie

W ramach ubezpieczenia zbiorowego klient może liczyć na pomoc w wielu różnych kwestiach. Problem w tym, że pakiet przeznaczony dla pracownika jest ukierunkowany głównie na pracę. Oznacza to, że najwięcej pieniędzy można otrzymać jedynie za zdarzenia, które miały miejsce w zakładzie pracy. Dlatego nawet w przypadku takich zdarzeń jak upadek na chodniku, odszkodowanie będzie stosunkowo niewielkie. Co ważne, zasada ta dotyczy również sytuacji, gdy osoba poszkodowana w danym momencie szła do pracy lub z niej wracała. W praktyce oznacza to, że osoba objęta takim ubezpieczeniem powinna posiadać odrębny pakiet „na życie”, wykupiony już poza zakładem pracy.

Samemu czy razem?

Przy wyborze i zakupie polisy zbiorowej warto podjąć decyzję co do objęcia nią współmałżonka. Owszem, najczęściej wiąże się to z podwójnym kosztem, ale w zamian można uzyskać aż dwukrotność środków należnych z ubezpieczenia. Na takim rozwiązaniu mogą skorzystać zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice, którzy dostaną nawet dwukrotność kwoty za urodzenie dziecka!

Reasumując, dobra polisa pracownicza to nie tylko zwrot kosztów leczenia. To również szansa na intratne wzmocnienie swojego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here