Ręczniki bawełniane

W łazience warto zachować porządek. Każda rzecz powinna mieć własne miejsce. Dotyczy to wszelkich przyborów i kosmetyków, szlafroków i ręczników. Należy zatem postarać się o gustowne półki i mini meble, które pomogą w zachowaniu harmonii.

Gdzie trzymać ręczniki bawełniane?

Potrzebujemy mieć kilka ręczników na wierzchu, by móc od razu z nich skorzystać. Są to ręczniki do wytarcia twarzy i rąk oraz ciała. Przy umywalce możemy zawiesić małe ręczniki, a bliżej prysznica lub wanny ręczniki kąpielowe.

Pozostałe (zapasowe) ręczniki chowamy do szafki lub na półki. Warto zachować tam należyty ład. Powinniśmy więc posegregować ręczniki według ich wielkości. Najlepiej, gdy na dole ułożymy ręczniki duże kąpielowe, a na wierzchu małe.

Na czym wieszać ręczniki?

Dobrze będzie, gdy ręczniki bawełniane, których używamy codziennie podczas toalety, wisiały tuż przy umywalce. Przeważnie sięgamy po nie z zamkniętymi oczami, dlatego powinny być w zasięgu ręki. Muszą się łatwo zdejmować z wieszaka, a skoro już o haku mowa, zadbajmy o jego wyjątkowość. Modny wieszak, pasujący do stylu łazienki to bardzo ważna praktyczna ozdoba.

Kąpielowe ręczniki, gdy są suche, warto wieszać tuż przy kabinie prysznicowej lub kłaść je na stołku przy wannie. W ten sposób są od razu gotowe do użycia. Natomiast mokre najlepiej pozostawić do wyschnięcia na sznurku, stojaku lub rurkowym kaloryferze. Ręczniki kąpielowe bawełniane najczęściej są bardzo mięsiste, odparowują wodę powoli i z tego powodu muszą schnąć w stanie rozwieszonym, by proces ten przyspieszyć.

Jakie ręczniki bawełniane dla dzieci?

Dzieci potrzebują dużo bodźców wzrokowych. Ich ręczniki powinny być kolorowe, z motywami ulubionej bajki, kreskówki, czy filmu dla dzieci. Nie musimy się starać, by były idealnie dopasowane do stylu, w jakim łazienka została urządzona. Dzieci bowiem nie zwracają uwagi na modny szyk architektoniczny wnętrza. Dla nich liczy się fakt, że podoba im się ręcznik, a nie łazienka o designerskim charakterze.

Dziecięce ręczniki z bawełny powinny zachęcać nasze pociechy do umycia się zaraz po przebudzeniu. Nagrodą jest wytarcie się ulubionym ręcznikiem. Dzięki kupieniu dziecku ręcznika z takim motywem, jaki mu się podoba, bez oporów będzie myło ręce po każdym skorzystaniu z toalety i przyjściu z dworu. Te czynności doprowadzają bowiem do skorzystania z ręcznika, który tak bardzo im się podoba.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here