Roślinne składniki na zmarszczki

Produkty eko stają się coraz bardziej popularne. Nie szukamy ich tylko wśród żywności, ale także w kosmetykach. I bardzo dobrze, ponieważ są one przyjazne dla skóry oraz tak samo skuteczne jak ich syntetyczne odpowiedniki. Sprawdź, w jakich kosmetykach znajdziesz roślinne składniki na zmarszczki czy odżywiające cerę.

Za moc kosmetyków odpowiadają oczywiście składniki, które wchodzą w ich skład. Mówiąc o ekopielęgnacji będą to głównie składniki roślinne. Szukaj na etykietach takich składników jak:

– bakuchinol – jest nazywany bio-retinolem, ponieważ ma silne działanie przeciwzmarszczowe i odmładzające. Skutecznie wspomaga odnowę skóry, sprawia, że cera staje się bardziej jędrna, a zmarszczki wyraźnie płytsze.

– kwasy AHA – kwasy takie jak: jabłkowy, glikolowy i migdałowy wspierają regenerację naskórka. Delitatnie złuszczają wierzchnią warstwę naskórka, a to z kolei sprawia, że cera szybciej się odbudowuje. Ponadto złuszczanie pomaga skórze lepiej przyswajać aktywne składniki kremów.

– fitoestrogeny – powinny ich szukać przede wszystkim kobiety o cerze dojrzałej lub bardzo dojrzałej. Fitoestrogeny działają jak żeńskie hormony, których z wiekiem stopniowo ubywa w skórze i wpływa na negatywne zmiany w jej wyglądzie. Dzięki tym składnikom możliwe jest spowolnienie następującego wraz z menopauzą procesu ścieńczenia naskórka, a zatem hamowanie powstawania zmarszczek. Ponadto fitoestrogeny zapobiegają przesuszeniu skóry. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://okochat.pl/

– fitokolagen – jest to kolejny roślinny składniki na zmarszczki, działający jak prawdziwy kolagen. Fitokolagenem określa się aminokwasy pozyskiwane m.in. z soi, ryżu i ziół. Składniki te działają liftingująco – nawilżają i wypełniają skórę, dając efekt napięcia i odmłodzenia. Producenci niektórych kosmetyków zawierających fitokolagen obiecują nawet, że przy dłuższym stosowaniu rysy twarzy staną się bardziej wyraziste, a policzki uniesione.

– fitoceramidy – działają niczym cement i uzupełniają ubytki ceramidów występujących naturalnie w wierzchniej warstwie naskórka. Tworzą barierę hydrolipidową, dzięki której skóra może skuteczniej bronić się przed utratą wody, a także lepiej ją magazynować.

– resweratrol – jest silnym antyoksydantem, unieszkodliwiającym wolne rodniki niszczące skórę. Pod tym względem jest on cztery razy silniejszy niż znane antyutleniacze, takie jak witamina C i E. Ponadto resweratrol zapobiega rozpadowi włókien kolagenowych i elastynowych, a dzięki temu skóra na dłużej zachowuje jędrność.

Roślinne składniki na zmarszczki znajdziesz m.in. w kremach z serii Bakuchinol BioRetinol Effect z Bielendy, w serii Perfecta Bio Retinol, w peelingach drSkin Clinic i wielu innych. Znając dobroczynne właściwości powyższych składników na pewno będziesz wiedzieć, czego szukać w składzie kosmetyków!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here