Wpływ stylizacji na wypadanie i ogólną kondycję włosów

Modelowanie, częste farbowanie i prostowanie włosów ma sprawić, że będą one zawsze pięknie ułożone, zadbane i lśniące. Niestety, okazuje się, że poddawanie włosów intensywnym zabiegom w długofalowej perspektywie negatywnie wpływa na ich kondycję. Jakie działania niosą ze sobą największe zagrożenie dla czupryny?

Zacznijmy od podstaw, czyli od kosmetyków

Środki do pielęgnacji i stylizacji włosów używane w nadmiarze lub niezgodnie z ich przeznaczeniem mogą obciążać pasma, czego skutkiem jest ich zmatowienie, utrata witalności, a nawet wypadanie. Na baczności powinni mieć się szczególnie posiadacze krótkich fryzur. Nakładane na pasma lakiery, żele, pasty czy maski nanoszone są w dużej mierze na skórę głowy, co może mieć negatywny wpływ na kondycję fryzury i wypadanie włosów.

Prostowanie i kręcenie

Kontakt pasm z rozgrzanymi do czerwoności urządzeniami nie sprzyja dobrej kondycji włosów. Jeśli chcesz cieszyć się zdrową, bujną czupryną, zredukuj prostowanie i kręcenie do minimum. Jeśli już wykonujesz zabieg, pamiętaj, aby dostosować temperaturę sprzętu do struktury swoich włosów. Przed rozpoczęciem prostowania czy kręcenia spryskaj włosy preparatem termoochronnym.

Suszenie

Do wypadania włosów może nawet tak prozaiczna czynność, jak suszenie włosów. Aby nie narażać pasm na rozciągnięcia, uszkodzenia łuski, pękanie i utratę wilgoci, należy unikać suszenia włosów gorącym nawiewem. Znaczna część osób, szczególnie tych posiadających długie pukle, których wysuszenie nie jest najłatwiejszym zadaniem, ułatwia sobie zadanie, susząc włosy z głową skierowaną w dół. Postępując w ten sposób sprawiamy, że w nienaturalnie ułożonych włosach otwierają się łuski. W efekcie pukle stają się bardziej podatne na uszkodzenia, wysuszają się, tracą elastyczność, a końcówki się rozdwajają.

Łysienie trakcyjne

Bardziej niż luźne fryzury preferujesz koki, warkoczyki lub dready? Warto mieć świadomość, że nadmierny ucisk mieszków włosowych może prowadzić do ich osłabienia, czego następstwem może być miejscowe wypadanie włosów. Jeśli zauważysz, że skóra głowy staje się nieprzyjemnie ściśnięta, łuszczy się lub pojawiają się na niej stany zapalne, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. To właśnie tak zaczynają się problemy z łysieniem trakcyjnym, na które narażeni są miłośnicy misternych upięć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here