Długa sukienka na wesele

Dzień ślubu to bardzo ważny moment zarówno dla pary młodej jak i dla wszystkich zaproszonych gości. Każdy stara się aby w tym dniu wyglądać jak najlepiej, a szczególną uwagę do swojego ubioru przywiązują oczywiście panie. Kupno sukienki na wesele to nie jest najprostsze zadanie, a wszystko za sprawą tego, że sklepy maja do zaoferowania mnóstwo różnych modeli i fasonów sukienkę i ciężko spośród nich wybrać tę jedną jedyną.

Dodatkowym utrudnieniem dla pań są mity które utworzyły się w okół tej uroczystości mówią o tym co wypada , a co nie wypada założyć na wesele bo może to przynieść nawet pecha parze młodej. warto jednak na takie mity spoglądać z przymrużeniem oka, każdy powinien założyć to w czym czuje się najlepiej. Jednym z takich mitów jest to, że kolor biały zarezerwowany jest  tylko dla panny młodej.  Faktycznie wybierając dla siebie suknie na wesele warto zwrócić uwagę aby nie przykuwała ona zbyt dużej uwagi innych osób ponieważ to panna moda w tym dniu jest najważniejsza. Co do białego koloru, coraz częściej panie decydują się na kreacje w tym kolorze i jeżeli parze młodej nie sprawa to problemu, to jak najbardziej biel może być kolorem dla wszystkich. Inny mit jeżeli chodzi o kolory dotyczy czerni. Wiele osób uważa cze ciemne kolory przeznaczone są na inne bardziej smutne okoliczności niż wesele i czarne obcisłe  sukienki są ie na miejscu. Nie do końca tak jest, czarny to kolor bardzo elegancki i uniwersalny pasujący do wielu różnych okoliczności, dlatego nie jest żadnym przewinieniem jeżeli któraś z pań zdecyduje się na kreację w takim właśnie kolorze.

Na weselach dominują przede wszystkim suknie wieczorowe, te z kolei są zazwyczaj długie, a tu pojawia się kolejny mit. Bardzo często słyszymy, że będąc gościem weselnym nie powinnyśmy przychodzić na wesele w długiej sukni. Z reguły w tego typu mitach chodzi o to aby nie przyćmić swoim wyglądem samej panny młodej. Jednak panna młoda na swym ślubie wygląda zawsze najbardziej wyjątkowo i trudno jest ją przyćmić chociażby tylko długa kreacją. Każda z pań ma prawo założyć to na co ma ochotę, a przede wszystkim to w czym czuje się najlepiej i najbardziej komfortowo. Musimy zwrócić uwagę na to, że nie każda pani dobrze wygląda w mini sukience czy też krótkiej sukience koktajlowej.

A zatem długa sukienka na weselu nie jest żadnym przewinieniem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że na co dzień zdecydowanie rzadko chodzimy w takich sukienkach i niektóre panie mogą czuć się w nich niekomfortowo, a pamiętajmy, że wesele polega przede wszystkim na zabawie oraz tańcach do białego rana, dla kogoś kto odczuwa dyskomfort będąc w długiej sukience może być to dość trudne i uciążliwe.

Wybierając długą sukienkę na wesele musimy wiedzieć że nie ma jednej jedynej odpowiedzi na to  jak ona ma wyglądać z jakiego powinna mieć materiału, oraz jaki musi mieć kolor. To nasze indywidualne podejście. Podobnie jeżeli chodzi o styl takiej sukienki, możemy postawić na sukienki tiulowe, sukienki satynowe czy nawet bogato zdobione sukienki z falbanami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here