Karmienie butelką

Karmienie butelką nie jest skomplikowaną, trudną i ciężką rzeczą i jako rodzic nie powinieneś się tego wcale obawiać. Z butelki jedzą zarówno niemowlaki, jak i dzieci starsze i jest kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać, jeśli stosujemy u dzieci karmienie butelką. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo dużo różnych modeli i rodzajów butelek. Każda z nich może różnić się kształtem, pojemnością oraz materiałem, z jakiego została wykonana. Różne są również smoczki i to na ich wyborze powinniśmy się skupić, jeśli stosujemy u dziecka karmienie butelką. Mają one różne rozmiary, kształty oraz materiały, z jakich zostały wykonane. Musimy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar do wieku oraz wielkości naszego dziecka.

Karmienie butelką

Karmienie butelkąKarmienie butelką niemowlaka może nam się na początku wydawać bardzo trudne. Musimy pamiętać o tym, aby w dobry sposób ułożyć zarówno niemowlaka, jak i butelkę. Karmienie butelka sprawdzi się bardzo dobrze u dzieci, które przyjmują mleko modyfikowane i one szczególnie powinny potrafić jeść z butelki. U dzieci starszych karmienie butelką również jest bardzo ważną rzeczą. Do butelki możemy im wlewać wodę, soczki czy herbatki.

Przy karmieniu butelką również bardzo ważna jest sterylność oraz zachowanie czystości. Pamiętajmy, aby każde karmienie butelka naszego dziecka kończyło się dokładnym jej umyciem oraz umyciem smoczka. To bardzo ważne, ponieważ niezachowanie czystości może spowodować u naszego dziecka jakąś chorobę oraz biegunkę. Butelki i smoczki należy również raz na jakiś czas wygotować, co dokładnie je oczyści i usunie wszystkie bakterie i zarazki. Jeśli butelka lub smoczek już się zużyje, to niezwłocznie powinniśmy go wyrzucić i zakupić nowy produkt. Pamiętajmy, że zdrowie i dobro naszego dziecka jest tutaj najważniejsze.

Karmienie butelką, to naprawdę bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Nie jest ono trudne i skomplikowane i na pewno każdy rodzic bardzo szybko się jego nauczy i będzie w dobry i bezpieczny sposób karmił swoją pociechę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here