Dziecko po rozwodzie

Uważasz, że rozwód jest w Twojej sytuacji nieunikniony? Co więcej, zastanawiasz się nad tym, co z dziećmi po rozwodzie? Nie ma co ukrywać, że dziecko po rozwodzie to szalenie szerokie zagadnienie. Można wręcz powiedzieć, że możliwe są przeróżne sytuacje. Jednym razem rozwód jest bez orzekania o winie i małżonkowie rozstają się zgodzie, innym razem jest wprost przeciwnie. Dobrym przykładem może być też sytuacja, w której dziecko jest zaniedbane (nie ma znaczenia, czy przez matkę, czy przez ojca). Jeżeli dziecko jest zaniedbane przez jedną ze stron, rzeczywistość przedstawia się w taki sposób, że opieka nad dzieckiem może być przyznana tylko jednej stronie. Co do szczegółów spraw, trudno coś konkretnego powiedzieć. Można powiedzieć, że jest to temat, o którym należy porozmawiać ze specjalistą.

Dziecko po rozwodzie

Dziecko po rozwodzieCo jeszcze warto dodać? Dobrze jeszcze podkreślić, że rozstanie się rodziców może mieć wpływ na postrzeganie świata przez dziecko. Zresztą nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak istotne jest wychowanie. Można powiedzieć, że wszyscy doskonale o tym wiedzą. Problem polega na tym, że tej wiedzy niejednokrotnie nie można zaobserwować w praktyce. Dobrze zadać sobie pytanie, z czym to jest związane?

Być może pojawiło się teraz pytanie, co należy zrobić, aby dziecko nie odczuło rozwodu rodziców? Jest to bezsprzecznie bardzo trudne pytanie. Wydaje się, że odpowiedzieć na nie może wyłącznie psycholog. Niemniej można zaryzykować stwierdzenie, iż pewne wnioski powinny nasunąć się bez pomocy psychologa. Zacznijmy od tego, że raczej nie może być tak, iż po rozwodzie wszystko jest jak dawniej. Rzeczywistość przedstawia się w taki sposób, że nawet największe starania rodziców skazane są na niepowodzenie (można jeszcze dodać, że pozwalanie na wszystko nie zrekompensuje sytuacji). Ktoś może zapytać, czy to oznacza, że należy zrezygnować z rozwodu dla dobra dziecka? Rezygnacja z rozwodu też nie byłaby chyba dobrym pomysłem. Można powiedzieć, że związek musi mieć solidne podstawy i najzwyczajniej w świecie tych podstaw by po prostu nie było.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziecko hnb
Następny artykułKarmienie po cesarce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here