Modelina

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego modelina to doskonały materiał, zarówno do zabawy, jak i również dla nauki dla dziecka? Z tym pytaniem boryka się wielu rodziców, którzy z jednej strony chcą, by ich dziecko zyskało ciekawy obiekt do zabawy, z drugiej zaś strony nie chcą zaniedbywać jego rozwoju. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, dlaczego warto kupić naszemu dziecku modelinę, oraz jakie wiążą się z tym korzyści.

Rozwój wyobraźni przestrzennej

Jedną z niewątpliwie podstawowych zalet zabaw z modeliną, jest rozwój u dziecka zdolności związanych z wyobraźnią przestrzenną. Wielu z was zapewne zastanawia się, w jaki sposób jest to możliwe? Otóż aby ulepić z modeliny dany kształt, na przykład figurkę, dziecko musi najpierw po pierwsze dobrze pomyśleć, jak dana figurka ma wyglądać (czyli mówiąc wprost, wyobrazić ją sobie), a następnie spróbować ją ulepić, a więc niejako przekuć swoje wyobrażenie, w coś realnego- to czy mu się uda, czy też nie, tak naprawdę jest tutaj drugorzędną sprawą, aczkolwiek warto dziecko pochwalić, nawet jeżeli efekt nie będzie idealny (w ten sposób możemy u dziecka budować jego pewność siebie). Oprócz ćwiczenia wyobraźni przestrzennej bawiąc się modeliną, dziecko ćwiczy również mięśnie swojej dłoni, co niewątpliwie ma pozytywny wpływ między innymi na pismo dziecka.

Świetna zabawa z dzieckiem

Modelina to jednak przede wszystkim świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Dzięki niej możemy nie tylko zacieśnić więzi, ale również nieco bliżej przyjrzeć się jego zainteresowaniom. Ponadto Figurki wykonane z modeliny cechują się dużą wytrzymałością, a to dzięki temu, że modeliną możemy z powodzeniem wypalać. W ten sposób zyskujemy niezwykłą wręcz pamiątkę związaną z dzieciństwem naszego dziecka. Ponadto sam proces wypalania możemy również wykorzystać jako element edukacyjny naszego dziecka- w ten sposób możemy mu wytłumaczyć, jak na przykład powstają gliniane naczynia, czy też inne przedmioty wypalane w piecach.

Podsumowanie

Zakup modeliny dla naszego dziecka może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli szukamy prostego oraz taniego sposobu na rozwiniecie poprzez zabawę, umysłu naszego dziecka. Dzięki niej w łatwy sposób możemy wspólnie z dzieckiem stworzyć w zasadzie coś, z niczego. Ponadto dzięki niej możemy poznać nieco bliżej jego zainteresowania. Dlatego też, jeżeli nie wiemy co kupić dziecku za niewielkie pieniądze, aby mogło się ono rozwijać, to warto kupić zwykłą, wydawałoby się modelinę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here