choroby dziecięce z wysypką

Wysypka może być objawem zarówno lekkiego, nie zagrażającego życiu dziecka uczulenia, jak i poważniejszej choroby. Tak, czy owak, nigdy nie można jej bagatelizować. Obecnie – dzięki szczepieniom, mamy o wiele mniej chorób, które objawiają się głównie wysypką. Choroby dziecięce z wysypką to dzisiaj np. ospa wietrzna, sporadycznie odra, trzydniówka, szkarlatyna, różyczka, ale nie tylko. Także atopowe zapalenie skóry objawia się wykwitami skórnymi.

Choroby dziecięce z wysypką

choroby dziecięce z wysypkąKiedy zauważymy jakąkolwiek wysypkę u dziecka, trzeba ustalić, co się może dziać. Trzeba sprawdzić gorączkę, czy są jeszcze jakieś inne objawy, co dziecko ostatnio jadło, z czym miało kontakt. Na początku wysypki trudno określić, jakie ma ona podłoże – mają z tym problem nawet lekarze. Nawet przy ospie wietrznej wysypka musi zająć większy kawałek ciała oraz krosty powinny przybierać charakterystyczny wygląd, aby lekarz mógł stwierdzić na pewno, że mamy do czynienia z choroba popularnie zwaną wiatrówką. Skóra daje nam znać o wielu chorobach. Nie można tego bagatelizować, szczególnie u dzieci i to tych, które jeszcze same nie umieją powiedzieć, że np. miejsce z wysypką boli, czy swędzi. Jeśli rodzic ma wątpliwości, ale wyklucza choroby w stylu odry, ospy wietrznej, czy szkarlatyny lub trzydniówki, także powinien udać się z dzieckiem do lekarza.

Nie wolno zlekceważyć objawów

Trzeba pamiętać, że lekarz ma pewne porównanie, bo na co dzień widuje dzieci cierpiące na różne przypadłości. Choroby dziecięce z wysypką wciąż bardzo niepokoją – sam wygląd dziecka sprawia bowiem, że rodzice jeszcze bardziej boją się o swoją pociechę. Na szczęście mamy dziś leki i szczepionki, a lekarze posiadają sporą wiedzę o dziecięcych przypadłościach. Czujność zawsze należy zachować, ale przy tym ufać, że lekarz szybko stwierdzi, co dolega dziecku. Wysypka coraz częściej jest zwykłym objawem nadwrażliwości, czy też uczulenia na dany czynnik. Każdy rodzic tak naprawdę musi sam niejako nauczyć się swojego dziecka. Bo jednak każde dziecko jest inne i pewne objawy tych samych chorób mogą przebiegać u różnych dzieci nieco inaczej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here