Wybielanie zębów - metody

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym, hollywoodzkim uśmiechu. Zęby stanowią pewnego rodzaju naszą wizytówkę, dlatego warto w nie zainwestować. Większość z nas pije każdego dnia kawę, herbatę lub pali papierosy, tego typu czynności powodują, że na zębach zaczynają się pojawiać nieestetyczne przebarwienia. Wtedy nasz uśmiech nie jest idealny, jak sobie z tym poradzić?

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Wybielanie nakładkowe – polega na pobraniu wycisków naszego uzębienia, przez lekarza dentystę. Następnie na ich podstawie technik dentystyczny, wykonuje specjalne nakładki do wybielania. Zadaniem osoby, która chce rozjaśnić swoje zęby jest aplikowanie profesjonalnego żelu wybielającego na nakładki. Tak przygotowane nakładki zakładamy na noc lub na dzień, zazwyczaj należy trzymać je na zębach przez około 4 godziny. Po zdjęciu nakładek, należy je dokładnie umyć, a zęby wyszczotkować za pomocą pasty z fluorem.

Metoda nakładkowa jest polecana w przypadku niewielkich przebarwień. Z jej pomocną można rozjaśnić zęby o kilka tonów. Efekt po zabiegu zwykle utrzymuje się przez 2 lata, ale w dużej mierze zależy to od nawyków, osoby która poddała się wybielaniu.

Przeczytaj też: http://www.darmoland.pl/czy-warto-pic-wode-z-cytryna/

Laserowe wybielanie zębów – zdobyło swoją popularność, ze względu na błyskawiczny efekt. Nasze zęby po wykonaniu laserowego wybielania zębów, mogą stać się nawet 7 razy bielsze. Zabieg zajmuje maksymalnie 1,5 godziny. Jedyna wada to dość wysoki koszt. Możemy zapłacić nawet 3000zł za dwa łuki zębowe.

Licówki maskujące – jest to najdroższa metoda dla uzyskania białego uśmiechu. Za pomocą tej metody możemy uzyskać nie tylko wybielone zęby, ale i ich krzywiznę oraz asymetrię. Zabieg polega na zamocowaniu cienkiego płatka porcelany, na zewnętrznej powierzchni zęba.

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu, należy zawsze wyleczyć wszystkie ubytki zębowe i pozbyć się kamienia nazębnego. Odradza się wykonywanie zabiegu wybielania zębów w przypadku osób z chorobami dziąseł oraz odsłoniętymi szyjkami zębów. Do przeciwwskazań należy też ciąża, okres karmienia piersią oraz duża liczba wypełnień zębowych. Kolejnymi przeciwskazaniami są: ciąża oraz karmienie piersią.

Źródło: https://emplace.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here