Szkolenia e learningowe

Szkolenia e learningowe skutecznie wypierają szkolenia tradycyjne w wielu firmach. Dzieje się tak, nie tylko dlatego, że wybierając szkolenia online – pracodawcy oszczędzają. Istnieje wiele powodów, dla których lepiej jest postawić na szkolenia w sieci. Oto niektóre z nich:

  • Zapomnij o rezerwowaniu wystarczająco dużej sali konferencyjnej, która pomieści wszystkich pracowników. Nie trzeba też przygotowywać materiałów drukowanych, poczęstunku ani szkoleniowca. Szkolenia e learningowe odbywają się w domu lub w pracy, w dowolnym momencie.
  • Szkolenia e learningowe to bezpłatny dostęp do materiałów – nawet po zakończeniu kursu. Jeżeli któryś z pracowników będzie chciał odświeżyć informacje – ma taką możliwość na wyciągnięcie ręki.
  • Koniec z problemowymi nieobecnościami. Jeżeli twój pracownik z powodów prywatnych nie może skorzystać ze szkolenie – nic nie szkodzi, niech zrobi to w wolnym czasie. Jeśli ma zbyt dużo bieżących obowiązków i trudno mu będzie akurat tego dnia skupić się na podnoszeniu kwalifikacji – nie ma problemu – szkolenie e learningowe będzie dostępne jeszcze przez wiele dni na platformie.
  • Czy wiesz, że twój pracownik będzie się uczył chętniej, jeśli będzie wyspany, spokojny i wolny od stresu? Pozwól mu wybierać optymalny czas na podnoszenie kwalifikacji – szkolenie e learningowe to właśnie komfort i swoboda wyboru dla pracownika.
  • Postaw na szkolenie e learningowe również dlatego, że tego typu kursy przygotowywane są w specyficzny sposób. Chodzi o łatwe do zapamiętania przedstawienie graficzne wiadomości oraz w formie wideo. Udowodniono, że tak przygotowane informacje częściej zapadają w pamięć osobom szkolonym. Jest to szczególnie ważne na przykład przy szkoleniach o pierwszej pomocy, gdzie przypomnienie sobie poszczególnych kroków może uratować życie człowieka.

Przez to, że szkolenia od setek lat odbywały się w formie tradycyjnego coachingu, istnieje jeszcze wiele firm, w których obawy budzą szkolenia e learningowe. Niesłusznie, bo jest to nie tylko tańsze, efektywniejsze i przyjemniejsze podnoszenie kwalifikacji, ale i lepiej oceniane przez pracodawców i pracowników, którzy mieli z nim styczność. Czasami warto porzucić tradycje po to, aby spróbować czegoś nowego. Dlatego szkolenia e learningowe nieustannie zyskują na popularności, a kolejne przedsiębiorstwa przekonują się do ich zalet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here