CV

Pomimo tego, że każdy człowiek będzie miał inne CV.  Jego struktura jest elastyczna i dostosowuje się do unikalnego zestawu umiejętności i doświadczenia to  istnieją jednak pewne sekcje, których pracodawcy oczekują w naszym CV. Dzięki nim o wiele łatwiej będzie znaleźć nam pożądane stanowisko. W jaki sposób napisać dobre CV, które zwróci uwagę oraz pomoże nam w zdobyciu pracy? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-stworzyc-cv-poradnik-dla-nowicjuszy/ 

Zacznijmy od danych osobowych 

Pierwsza część naszego CV to dane osobowe. Powinno zawierać się tam nasze imię i nazwisko, tytuł zawodowy oraz dane kontaktowe. W żadnym wypadku nie należy tytułować swojego CV wyrażeniem ,,życiorys” lub po prostu napisem ,,CV„, ponieważ jest to strata cennego miejsca. Zamiast tego powinniśmy potraktować swoje imię i nazwisko jako tytuł. 

Przechodząc do danych kontaktowych, ważny jest adres email i numer telefonu. Są one niezbędne. Jeszcze do niedawna w zwyczajów było umieszczanie pełnego adresu w CV. Dzisiaj wystarcza podać swoje miasto oraz powiat. 

Profil osobisty i historia zatrudnienia 

Profil osobisty to krótki opis, który znajduje się tuż pod naszym imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi. To potencjalny przegląd tego, kim jesteśmy i jakie mamy cele. Pokrótce powinniśmy opisać kim jesteśmy, co możemy zaoferować w firmie oraz jakie są nasze cele zawodowe. Opis powinien być krótki(nie dłuższy, niż kilka zdań). 

Historia zatrudnienia daje nam możliwość omówienia poprzednich miejsc pracy, stażu oraz doświadczenia zawodowego. Tutaj wpisujemy swoje doświadczenie w kolejności chronologicznej, ponieważ nasza ostatnia rola jest najbardziej przydatna pracodawcy. Wymieniając stanowiska pracy, podajemy twojego pracodawcę, datę pracy oraz swoje stanowisko. Dobrze jest również wypunktować obowiązki, które należały do nas na konkretnych stanowiskach. 

Wykształcenie, kwalifikacje i dodatkowe sekcje 

Wykształcenie powinno być wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej. Należy uwzględnić nazwy instytucji oraz daty, w których byliśmy studentami i jakie posiadamy kwalifikacje i stopnie. 

Dodatkowo warto jest wstawić sekcję dotyczącą kluczowych umiejętności pod naszym profilem osobistym. Maksymalnie powinniśmy wyszczególnić 4-5 umiejętności. 

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/podstawy-ekonomii-pieniadze-waluta-inflacja/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here