jakie majtki po porodzie nosić?

Każda mama podczas przygotowywania się na przyjście na świat swojego potomka, stara się skompletować wyprawkę dla siebie, jak i dla malucha. Podczas tych przygotowań powinna pamiętać o zakupie majtek poporodowych, które służą do podtrzymywaniu podkładu poporodowego. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Majtki jednorazowe, czy wielorazowego użytku?

Stojąc przed wyborem odpowiednich majtek poporodowych, zastanawiamy się jakie wybrać. Należy wybrać takie, które będą lekkie, miękkie oraz jednocześnie przewiewne. Lepiej wybrać też majtki poporodowe wielorazowego użytku, dzięki temu nie będzie trzeba ciągle kupować nowych opakowań majtek, a wielorazowe będziemy mogły wyprać w pralce. Dobierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę, żeby majtki były dopasowane do ciała, ale nie uciskały. W przypadku, gdy mama urodziła przez cesarskie cięcie, najlepiej szukać majtek z podwyższonym stanem, ponieważ gumka w pasie nie może uciskać ran.

Majtki poporodowe dla kobiet

Jakie majtki po porodzie wybrać?

W początkowym okresie po porodzie najlepiej zaopatrzyć się w majtki jednorazowe, lub wielokrotnego użytku, ale siateczkowe. Po opuszczeniu szpitala, można wymienić je na majtki bawełniane. Jak wybrać odpowiednie majtki? Podstawą jest materiał, więc ważne żeby bawełna dobrej jakości, polecana jest taka 100%. Jest to idealny materiał do tego typu majtek, ponieważ świetnie przepuszcza powietrze. Dodatkowo dzięki swojej miękkości sprawia, że rany które powstały w okolicy krocza i brzucha mogą spokojnie się goić. Bawełna nie podrażnia ich.

Majtki poporodowe powinny być pozbawione wszelkiego rodzaju szwów, dodatków, czy domieszek sztucznych tworzyw. W okresie poporodowym należy szczególnie dbać o higienę, aby uchronić się przed infekcjami okolic intymnych.

W przypadku cesarskiego cięcia, majtki poporodowe powinny ochraniać ranę. Dodatkowo dzięki wysokiemu stanowi majtek, rana na brzuchu jest osłaniana, co zapobiega jej podrażnianiu. Unikać należy ucisku oraz drażnienie rany po cesarskim cięciu.

Przeczytaj też: http://www.darmoland.pl/laktatory-czym-sie-roznia-od-siebie-ktory-wybrac/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here