Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry trądzikowej wybrać

Trądzik to jeden z problemów skórnych, który prowadzić może do obniżenia się samooceny. Jego zwalczenie nie jest tak łatwe jak może się wydawać. Do tego konieczne jest stosowanie się do zasad prawidłowej pielęgnacji, a także używanie kosmetyków, które są w stanie spełnić potrzeby skóry. Warto pamiętać, że cera trądzikowa jest problematyczna i trzeba postępować z nią bardzo ostrożnie. Chcesz przekonać się jak o nią dbać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem kosmetycznym.

Jakie są przyczyny trądziku?

Przyczyn trądziku jest wiele. Wydawać się może, że ten problem najczęściej pojawia się u osób w wieku dojrzewania. Prawda jest jednak taka, że coraz częściej to zaburzenie dotyczy również osób dorosłych. Przyczyną może być nieprawidłowa pielęgnacja, uboga w składniki odżywcze dieta, a także zaburzenia hormonalne. Warto pamiętać, że trądzik to poważne zaburzenie, którego nie można bagatelizować. Jeśli mimo stosowania się do zasad prawidłowo zbilansowanej i zdrowej diety oraz dbania o codzienną pielęgnację nie przynosi żadnych rezultatów warto udać się po pomoc do specjalisty. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badań hormonalnych i krwi, by sprawdzić jaka może być głębsza przyczyna rozwoju trądziku.

Kosmetyki do pielęgnacji cery trądzikowej

Przy cerze trądzikowej doskonale sprawdzają się kosmetyki naturalne, w których składzie nie ma żadnych chemicznych i sztucznych dodatków. Czemu jest to tak ważne? Sztuczne barwniki, dodatki zapachowe i chemiczne uzupełniacze mogą przyczyniać się do podrażnienia i wysuszenia skóry. Przez to problem z trądzikiem może zacząć się zaostrzać i rozprzestrzeni się na większą powierzchnię skóry twarzy. Polecane są kosmetyki z olejkiem z drzewa herbacianego. To produkt naturalny, który wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące i delikatnie wysuszające. Polecane są również preparaty, które mają w swoim składzie olejek konopny, który ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe i antybakteryjne. Dodatkowo wykazuje właściwości nawilżające.

Pielęgnacja cery trądzikowej – o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja cery trądzikowej powinna być delikatna. Nie można stosować silnie złuszczających peelingów z drobinkami, ponieważ przyczynić się mogą do rozprzestrzenienia i zaostrzenia stanów zapalnych. Warto pamiętać również, by nie wyciskać stanów zapalnych. Wydawać się może, że dzięki temu pozbycie się ropnych krostek będzie szybsze, ale w rzeczywistości prowadzi to do zaostrzenia się problemu. Bakterie z dłoni przenoszą się na skórę twarzy i doprowadzają do powstawania kolejnych krostek i wyprysków.

Pamiętając o tych kilku zasadach można bez trudu zadbać o wygląd swojej skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here