Dlaczego regularny przegląd jamy ustnej jest tak ważny

Regularne, systematyczne wizyty u dentysty są niezwykle ważne. Wiele osób zapyta pewnie dlaczego, skoro nic nie boli, w zębach nie ma żadnego ubytku, a ponadto szczotkowanie zębów odbywa się co najmniej dwa razy dziennie. Jednak nie ma lepszego sposobu na piękny, a przede wszystkim zdrowy uśmiech niż regularne wizyty u dentysty. Stomatologia Poznań oferuje ciekawe i kompleksowe usługi, które skierowane są do rzeszy ludzie, zarówno dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.

Profilaktyczne wizyty w gabinecie dentystycznym – dlaczego warto?

Światowa Federacja Dentystyczna mówi, iż Polacy chodzą do dentysty znacznie rzadziej, niż pozostali Europejczycy. Podczas gdy średnia europejska wynosi 1,3, nasza średnia to zaledwie 0,8 razy do roku. Statystyki te mówią wyraźnie, że jest to za mało, za rzadko. Takie lekceważenie wizyt nie może przynieść pozytywnych rezultatów. Wręcz przeciwnie –podwyższa to ryzyko infekcji i schorzeń, a tym samym koszty leczenia.

Mnóstwo osób wizytę u dentysty traktuje jako ostateczność. Nie powinno tak być. Stomatologia Poznań, choć wydaje się straszna i kojarzy się z bólem, obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Przykładem tego są wszechobecne i dostępne dla każdego znieczulenia, które sprawiają, że wizyty u dentysty przebiegają znacznie spokojniej i nie są naszpikowane bólem.

Jakie są zalety częstszego chodzenia do stomatologa?

  • Szybsze wykrycie dolegliwości dotyczące naszych zębów,
  • Znacznie sprawniejsze rozpoczęcie skutecznego leczenia,
  • Większa skuteczność podejmowanych zabiegów,
  • Znaczna poprawa estetyki uśmiechu,
  • Zmniejszenie kosztów leczenia.

Takie okresowe wizyty dedykowane są wszystkim pacjentom, w tym również maluchom, które posiadają dopiero kilka ząbków i to w dodatku mlecznych.

Okresowe wizyty – jak często?

Wiele osób pyta, jak często należy chodzić na wizytę, która nazywana jest profilaktyczną. Przegląd jamy ustnej u pacjentów powinien odbywać się co około pół roku. Tak rozplanowana profilaktyka sprawia, że bardzo szybko można rozpoznać schorzenie i rozpocząć leczenie.

Przegląd jamy ustnej koncentruje się na dokładnym zbadaniu wszystkich zębów, a także jamy ustnej. Podczas takiej wizyty zostają przeprowadzone wszelkie niezbędne procedury. Wizyta, jeśli nie podejmujemy żadnego zabiegu, może zaowocować instruktażem prawidłowego mycia zębów. Jeśli jednak widać, że codzienna higiena została nieco zaniedbana, warto na wizycie zdecydować się na higienizację jamy ustnej. Stomatologia Poznań oferuje skaling, piaskowanie, a także fluoryzację zębów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here