Jak urządzić industrialny przedpokój

Praktycznie każde mieszkanie, mniejsze czy większe, składa się z wydzielonej części, która nazywa się przedpokojem. Powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” dotyczy również tej niewielkiej przestrzeni. Można pokusić się o stwierdzenie, że przedpokój jest wizytówką mieszkania.

Trudno sobie wyobrazić, żeby przedpokój nie był umeblowany. Znajduje się w nim najczęściej wieszak, lustro, szafka na buty i ewentualnie większa szafa. Jak więc urządzić przedpokój, żeby był praktyczny, ale jednocześnie ładnie się prezentujący?

Minimalistycznie urządzony przedpokój

Coraz więcej osób, ze względu na łatwość utrzymania czystości i porządku ceni styl minimalistyczny. Ma to szczególne znaczenie przy wejściu do mieszkania, które stanowi tak zwaną wizytówkę wnętrza. Do popularnego minimalistycznego stylu można zaliczyć styl industrialny albo tak zwany loftowy. Ponieważ jest on wzorowany na starych, opuszczonych fabrykach lub halach produkcyjnych, to właśnie stamtąd powinno się czerpać inspiracje do aranżacji. Jeśli chodzi o kolorystykę industrialnego przedpokoju, to powinny tam dominować kolory szarości, bieli, czerni. Biały kolor wizualnie powiększy przedpokój. Można ożywić przedpokój jakąś dekoracją w żywszym kolorze, na przykład żółtym, złotym, granatowym lub butelkową zielenią. Z tego względu, że przedpokój często nie jest za dużym pomieszczeniem, można optycznie go powiększyć za pomocą dobrego oświetlenia albo doskonale dopasowanego lustra. Lustro w industrialnym pomieszczeniu nie powinno mieć za bardzo ozdobnej ramy. Najlepiej, żeby to była prosta drewniana, metalowa rama. Jeśli przedpokój jest malutki, to zamiast stojącego lustra, lepiej zdecydować się na wiszące na ścianie, praktyczne i wygodne do użytkowania zwierciadło. Jeśli chodzi o oświetlenie, to w przedpokoju musi być bardzo dobre światło. Jest to ostatni moment na poprawki przed wyjściem i nikt nie chciałby przeoczyć jakichkolwiek niedociągnięć w swoim wyglądzie. W zależności od upodobań domowników można wybrać na przykład jakąś wiszącą lampę z odkrytymi kablami lub nawet samą ozdobną żarówkę. Można też pokusić się o ładny geometryczny, metalowy wzór klosza. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić z ozdobami, bo przecież stare fabryki były proste, a jednak klimatyczne.

Meble w industrialnym przedpokoju

Podobnie jak w reszcie mieszkania, najlepiej jest dobrać taką kolorystykę mebli, żeby nie przytłoczyła, ale żeby nadała przytulności. Ma to szczególne znaczenie w przedpokoju, które jest pierwszym miejscem, w którym się zatrzymujemy, wchodząc do mieszkania. W zależności od metrażu, można umieścić szafkę na buty, wieszak na ubrania oraz praktyczną szafę. Jak można przeczytać na stronie internetowej producenta mebli platformamebli.pl meble w stylu industrialnym, to przede wszystkim połączenie drewna, metalu i ewentualnie szkła. Nie są to wymyślne kształty i wzory, ale raczej prosta, funkcjonalna bryła. Z tego względu, że przedpokój często jest niewielkich wymiarów, lepiej unikać ciemnych gatunków i kolorów drewna, a lepiej zdecydować się na jasną, nawet białą kolorystykę.

Zalety zdecydowania się na aranżację w stylu industrialnym

Zaletą przedpokoju urządzonego w stylu industrialnym lub loftowym jest to, że będzie pasować do reszty mieszkania, bez względu na styl, w jakim jest ono urządzone. Poza tym, jeśli zdecydujemy się na zmiany, to remont nie będzie czasochłonny i kosztowny, ponieważ loftowy przedpokój nie jest w stałej zabudowie. Elementy dekoracji, takie jak lustro, lampa, wieszak, po remoncie można wykorzystać w innych pomieszczeniach, co sprawia, że nie traci się pieniędzy wydanych na te praktyczne ozdoby. A najważniejszą zaletą stylu industrialnego jest estetyka, prostota i łatwość utrzymania porządku.

Przedpokój powinien być funkcjonalny dla domowników. Zanim zdecydujemy się na urządzenie tej najczęściej małej przestrzeni, dobrze jest podpatrzeć różne zdjęcia gotowych już aranżacji. W ten sposób może uda się znaleźć coś, co będzie idealnie pasować do naszego mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here