leczenie uzależnień warszawa

Uzależnienie od alkoholu to problem, który dotyka ludzi w różnym wieku na całym świecie. Z pozoru niewinne popijanie alkoholu na imprezach lub po stresującym dniu w pracy może w efekcie skończyć się poważnym nałogiem, który sprawi, że życie alkoholika wymknie się spod kontroli. Osoba dotknięta alkoholizmem często miewa problemy w pracy, zaniedbuje bliskich oraz podupada na zdrowiu. A co można zrobić, żeby poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu?

Jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Uzależnienie od alkoholu to proces, który może trwać miesiącami, dlatego alkoholik często nie jest świadom swojego problemu aż do czasu, gdy pojawią się poważne trudności w codziennym funkcjonowaniu. Najczęściej pierwsze objawy uzależnienia zauważają bliscy alkoholika i mogą one obejmować takie sytuacje oraz stany jak:

  • regularne spożywanie napojów alkoholowych
  • picie w samotności
  • picie alkoholu we wczesnych godzinach rannych
  • szukanie okazji do spożycia alkoholu
  • problemy z pamięcią
  • problemy ze snem, apatia, brak apetytu
  • drżenie mięśni, wzmożona potliwość

Podjęcie stosownej terapii nie będzie możliwe bez woli samego pacjenta. Wobec czego osoba dotknięta alkoholizmem musi przyznać sama przed sobą, że nie panuje nad spożyciem alkoholu i musi również sama zdecydować o rozpoczęciu terapii. Ponieważ tylko wówczas leczenie uzależnień Warszawa może przynieść pożądane rezultaty.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby uzależnione od alkoholu powinny zwrócić się po profesjonalną pomoc, ponieważ samodzielne wyjście z nałogu jest bardzo trudne. W takim wypadku przydatna będzie wiedza i umiejętności doświadczonego terapeuty, który razem z pacjentem ustali źródło problemu i będzie wspierał pacjenta w procesie przemiany. Profesjonalne leczenie uzależnień Warszawa pozwoli osobie dotkniętej alkoholizmem na stopniowe odbudowanie relacji międzyludzkich, powrót do pracy oraz odzyskanie wiary we własne siły. Umiejętnie poprowadzona terapia umożliwi także poznanie nowych metod radzenia sobie z problemami i ponowne przejęcie kontroli nad swoim życiem. Ponadto terapia uzależnień pomoże zmienić negatywne wzorce myślowe pacjenta i sprawi, że osoba uzależniona zyska nową motywację do systematycznej pracy nad sobą.

Jednak, aby terapia uzależnień była w pełni skuteczna, warto nawiązać współpracę z doświadczonym terapeutą, któremu tematyka uzależnień od alkoholu nie jest obca. Wówczas pacjent zyska nieocenionego sprzymierzeńca w walce z nałogiem, a leczenie uzależnień Warszawa przyniesie wymierne korzyści i finalnie zakończy się sukcesem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here