Jak kupować ubrania dla dzieci przez Internet

Zakupy w sieci to idealne rozwiązanie dla zabieganych rodziców. W przypadku ubrań dla dzieci można nie tylko zaoszczędzić czas, ale też uniknąć pełnych nerwów sytuacji, gdy maluch nie ma ochoty na wizytę w przymierzalni. Do wirtualnego shoppingu należy jednak dobrze się przygotować. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas wizyty w internetowym sklepie z odzieżą dla dzieci.

Sprawdź tabelę rozmiarów

Przede wszystkim nie należy nigdy kierować się jedynie oznaczeniami dotyczącymi wieku, ponieważ właściwie nie wiadomo, co się pod tym kryje. Podobnie wygląda sytuacja rozmiarów związanych ze wzrostem dziecka. Ubranka dla dzieci mierzących 120 cm u jednego producenta mogą mieć np. dłuższe rękawy, a u drugiego znacznie krótsze. Nie bez powodu w większości sklepów można znaleźć tabelę rozmiarów dla konkretnego produktu. Warto do niej zajrzeć, ponieważ dzięki temu można poznać dokładne wymiary stroju i porównać je z wymiarami dziecka.

Zwróć uwagę na tkaniny

Dziecięca skóra jest dość delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Ponadto wiele maluchów dość łatwo się poci, marznie czy też przeziębia. Nie brakuje też dzieci z różnego rodzaju alergiami. Z tego powodu najlepiej postawić na ubrania z naturalnych tkanin. W sklepie internetowym Tuszyte.pl najczęściej można spotkać się z bawełną, która jest niemal idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych członków rodziny. Wykonane z niej ubrania są przewiewne, przyjemne w dotyku i łatwe w czyszczeniu. Na dodatek bawełna rzadko uczula czy też podrażnia skórę.

Czytaj opisy produktów

Sugerowanie się zdjęciami to jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas internetowych zakupów. Warto zajrzeć też do opisu, ponieważ można uzyskać w ten sposób wiele cennych informacji. Producenci czasami zaznaczają, że kolor ubranka może różnić się od tego na zdjęciu. Ponadto w opisie można niekiedy znaleźć wskazówki dotyczące m.in. prania i prasowania. Można też dowiedzieć się, z jakiego kraju pochodzi ubranie i czy było np. wykonane ręcznie.

Pamiętaj o guście dziecka

Wielu rodziców próbuje ubierać dziecko zgodnie z własnym gustem. Choć niekiedy rzeczywiście okazja może wymagać określonego dress code’u, to nawet w takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę opinię pociechy. Można np. pokazać dziecku jedynie stronę z eleganckimi ubraniami odpowiednimi na zbliżające się wesele i pozwolić samodzielnie wybrać spośród kilku koszul bądź sukienek. Pozwolenie na wyrażanie siebie i szanowanie zdania dziecka ma pozytywny wpływ na jego psychikę, pewność siebie i samoocenę.

Sprawdź opinie klientów

Poznanie opinii innych osób dotyczących jakości ubrań i obsługi klienta powinno być obowiązkowym etapem zakupów online. Przeczytanie kilku recenzji dotyczących sklepu bądź konkretnego produktu zajmuje dosłownie chwilę, a  może pomóc w uniknięciu wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Nie należy oczywiście zrażać się pojedynczymi negatywnymi komentarzami, ale już ogólna niska ocena firmy i wiele złych opinii powinny dać do myślenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here