szkodliwe lakiery do paznokci
fot. pixabay.com

Wiele kobiet bardzo lubi dbać o swój wygląd i upiększać go wszelkimi dostępnymi kosmetykami. Należą do nich bardzo często lakiery do paznokci, którymi dekorują one swoje paznokcie. Czy lakiery do paznokci są dla nas szkodliwe? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/czy-lakier-do-paznokci-szkodzi-twojemu-cialu/

Lakiery do paznokci

To kosmetyk, który potrafimy stosować na swoich paznokciach nawet kilka razy w miesiącu. Pomalowane paznokcie u stóp oraz na dłoniach prezentują się estetycznie i bardzo ładnie. Odpowiednio wykonany manicure oraz pedicure to coś o czym marzy każda kobieta myśląc o relaksie.

Jednakże lakiery do paznokci również zawierają chemiczne substancje, które mogą negatywnie oddziaływać na nasz organizm. Sprawdź, co się w nich kryje!

Toksyczne substancje

Lakiery do paznokci zawierają m.in. nitrocelulozę, która jest uważana za substancję toksyczną. Stosuje się ją do produkcji farb oraz klejów. Odpowiedzialna jest za przyleganie lakieru do płytki paznokcia oraz ma niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Dodatkowo w lakierach do paznokci znajduje się również ftalan dibutolowy, który podejrzewany jest o zakłócenia w układzie hormonalnym człowieka.

W lakierach znajdziesz również lotny rozpuszczalnik, który tworzy fazę, a dzięki niej składniki lakieru mają postać płynną. Po nałożeniu lakieru na płytkę, rozpuszczalnik odparowuje, a lakier wysycha. Toluen może również oddziaływać szkodliwie na nasz organizm i powodować podrażnienia oczu oraz skóry, a nawet być szkodliwy dla układu oddechowego!

Lakiery a zdrowie

Substancje, które znajdują się w składzie lakierów do paznokci mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Długa ekspozycja na ich działanie może narazić nasz ośrodkowy układ nerwowy na uszkodzenia! Mało tego, substancje te są drażniące, a ich wdychanie w postaci oparów może być ryzykowne.

Istnieje nawet zatrucie spowodowane lakierem do paznokci! Do jego objawów zalicza się zwiększoną częstotliwość oddawania moczu, senność, trudności w oddychaniu, a nawet nudności i wymioty, bóle w klatce piersiowej!

Przeczytaj też: http://www.darmoland.pl/siwe-wlosy-domowe-sposoby/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here