Chrzciny zimą

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że Chrzest Święty dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdego malucha. Od czasu narodzin jest to jedna z ważniejszych uroczystości, nie tylko dla dzieci, ale w szczególności dla rodziców. Chrzciny mogą odbywać się o każdej porze roku, więc jeśli zdecydujemy się na chrzest w okresie zimowym, warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni ubiór dziecka. Rodzice muszą dobrze zastanowić się nad stylizacją, by dziecko nie płakało podczas chrztu z powodu zimna. Dodatkowym atutem będzie komfort wybranych ubranek.

Chrzciny zimą, czyli strój z kilku warstw

Chrzest to wyjątkowy dzień, nawet jeśli planujemy go w zimowy dzień. Na dworze zazwyczaj jest wtedy zimno, a, często nieogrzewane kościoły, są jeszcze bardziej chłodne. Z tego powodu tak ważne jest odpowiednie ubranie maluszka w ten dzień. Ubranka do chrztu na zimę powinny zostać przemyślanie dobrane i skomponowane. Najlepiej ubrać dziecko „na cebulkę”, najkorzystniej założyć kilka cieńszych warstw ubioru uszytych z dobrej jakości materiałów. Ubranka do chrztu niekoniecznie muszą być bardzo strojne. Wystarczy, by były czyste i w miarę eleganckie. W zimie w oczy i tak rzucać się będzie wierzchnie nakrycie, dlatego to o tę część garderoby warto postarać się najbardziej.

Ubranie dziecka do chrztu zimą powinniśmy zacząć od założenia przewiewnego, najlepiej bawełnianego body. Następnie świetnie sprawdzi się pajacyk bądź rajstopy w połączeniu ze sweterkiem. Jeśli zakupiliśmy specjalne ubranka do chrztu, możemy dziewczynce założyć sukienkę wraz z rajstopami, a chłopcu dedykowany garnitur. Najważniejsze jednak jest okrycie wierzchnie. Może to być futerko, kurteczka, kożuszek, śpiworek, ocieplany pajacyk w wydaniu eleganckim czy płaszczyk. Z pewnością nie można zapomnieć o czapeczce, szaliku czy rękawiczkach.

Najważniejsza zasada – nie przegrzewamy malucha

Decydując się na chrzest zimą, nie powinniśmy zapominać o jakości dobieranego stroju dla malucha. Musi składać się z dobrych jakościowo materiałów, które będą dobrze przepuszczać powietrze i nie pozwolą maluchowi się spocić. Nie można przegrzewać dziecka, gdyż może to prowadzić w późniejszym czasie do wielu poważnych schorzeń. Z pewnością najbliżej skóry musi znaleźć się oddychający materiał, dopiero późniejsze warstwy mogą być z takich materiałów, jak frotte, polar czy wełna.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by całkiem na wierzchu znalazł się pięknie wypleciony kocyk wełniany lub popularny w obecnych czasach kocyk minky.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here