taxi

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek w jaki sposób możecie być zatrudnieni jako kierowca taksówki? Jeżeli nie, to dzisiaj jest właśnie na to okazja. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę sporo. Każda z nich posiada swoje zalety oraz wady. Sprawdź, czy lepiej pracować jako samodzielny taksówkarz czy może jednak lepiej współpracować z jakąś korporacją?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/taksowkarz-na-etacie-czy-na-wlasnej-dzialalnosci/

Działalność gospodarcza taksówkarza

Jako taksówkarz możemy założyć własną działalność gospodarczą. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na współpracę z korporacją taksówkarską, czy chcemy pracować dla innego podmiotu czy samodzielnie. To oznacza prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, założenie odpowiednich wniosków do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, urzędu gminy urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Współpraca z korporacją – praca taksówkarza

Jedna z częstszych form zatrudnienia jest właśnie współpracę z inną korporacją taksówkarską. Daje nam to szeroki dostęp do zarezerwowanych przez nich miejsc postoju. Jest to również często atrakcyjne dla klienta, ponieważ miejsca postoju ulokowane są blisko dworców, hoteli czy lotnisko. Mamy prawo korzystać również z firmowego szyldu. Dodatkowo figurujemy pod ich numerami kontaktowymi telefonu, a także uzyskujemy szereg dodatkowych profitów. Taka współpraca posiada również koszty, ponieważ część zysków musimy oddać do danej korporacji. Aby stać się częścią korporacji musimy zwrócić się do jednej z nich zapytać o ofertę zatrudnienia. Następnie wypełniamy formularz, okazujemy stosowne uprawnienia oraz ustalamy warunki współpracy.

Samodzielny taksówkarz – praca na własny rachunek

Będąc taksówkarzem możesz pracować również poza korporacją. Ma to sens zwłaszcza w małej miejscowości, gdzie nie ma monopolu korporacji. Wówczas z pewnością będziesz wyróżniał się własnym szyldem oraz będziesz personalnie rozpoznawany. Musisz jednak spełniać wszystkie wymogi pracy jako taksówkarz takie jak: zdanie egzaminu transportowego, uzyskanie licencji, prowadzenie działalności gospodarczej, a także posiadanie własnego samochodu. Większość korporacji wymaga od nas, aby nasz samochód był stosunkowo nowy. Nie może być on na przykład starszy niż 10 lat. Powoduje to, że stałem musisz odkładać pieniądze na nowy samochód. W przypadku samodzielnej działalności nie masz jednak takiego obowiązku. Dodatkowo musisz oczywiście zainwestować w radiu, taksometr oraz terminal płatniczy. Ponosisz wówczas wszystkie koszty pracy jak każdy taksówkarz, Z tą różnicą, że nie dzielisz się wynagrodzenie z korporacją.

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/w-jaki-sposob-zostac-sie-opiekunka-do-dziecka/

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here