nasiona chia

Superfoods to inaczej żywność bardzo bogata w składniki odżywcze. Są to produkty naturalne, w których spożywanie może wywierać korzystne oddziaływanie na funkcjonowanie organizmu. Należy pamiętać, że są to produkty nieprzetworzone. Wykazują się one wysoką aktywnością antyoksydacyjną, wspomagają układ odpornościowy chroni układ sercowo-naczyniowy oraz nerwowy. Jakie produkty możemy zaliczyć do grupy superfoods? Jakie dają korzyści prozdrowotne? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dlaczego-warto-siegac-po-superfoods/ 

Nasiona chia 

Nasiona chia to inaczej szałwia hiszpańska. Jest to produkt, który błyskawicznym tempie podbił serca wielu osób. Stosowany jest on jako składnik sałatek, pieczywa, koktajli oraz deserów. Do korzyści kulinarnych, daje również wartościowo i zróżnicowaną postać diety. Takie niepozorne nasionka są jednym z najbogatszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika, antyutleniaczy, wapnia, magnezu, manganu, a także fosforu. Co więcej zawierają one śladowe ilości węglowodanów. Nasiona chia posiadają zdolność do pochłaniania wody oraz zmieniania się w żelowatą substancje, co sprzyja uczuciu sytości i ograniczeniu liczby spożywanych kalorii dziennie. Nasiona z wskazane są dla każdej osoby, która dba o zdrowo i urozmaiconą dietę. Zalecane jest również zastosowanie nasion w codziennej diecie u kobiet w ciąży lub małych dzieci. Ich dodatek do soków owocowych, mleka roślinnego lub śmietanki kokosowej umożliwia stworzenie smacznych deserów dla najmłodszych i nie tylko. 

Jakie są prozdrowotne wartości nasion chia? 

Nasiona chia posiadają swoje prozdrowotne właściwości, a należą do nich między innymi: 

  • Normalizacja pracy układu nerwowego oraz samopoczucia psychicznego, zapobieganie depresji i demencji oraz chorobie Alzheimera 
  • Zapobieganie rozwojowi cukrzycy typu 2 
  • Wspomaganie procesów odchudzania 
  • Zapobieganie miażdżycy, nadciśnieniu, hipercholesterolemii, a także innym schorzeniem układu sercowo-naczyniowego
  • Minimalizowanie zachorowania na nowotwory, zwłaszcza raka sutka 

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/jak-komponowac-mikroskladniki-diety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here