Styl życia a problemy z potencją

Problemy z potencją to dosyć wstydliwa dolegliwość. Lecz na pewno nie powinniśmy wstydzić się o niej mówić. Coraz więcej Polaków ma z nią problem. Styl życia, dieta, stres, te wszystkie czynniki mają ogromne znaczenie. Potencja, erekcja, a choroby cywilizacyjne. Czy to wszystko się łączy? Jaki styl życia wpływa na prawidłową sprawność seksualną? Przede wszystkim należy przestrzegać diety i prowadzić zdrowy styl życia. Problemy z erekcją mogą mieć kilka, jak nie kilkanaście przyczyn. Mowa tutaj o zwiększonym stężeniu cukru we krwi, otyłości czy nadmiarze cholesterolu.

Zaburzenia erekcji

Przez jakie czynniki występują zaburzenia erekcji? Zazwyczaj przez choroby przewlekłe, miażdżycę oraz chorobę wieńcową czy cukrzycę. Dodatkowo w przypadku otyłości czy problemów z cholesterolem. Osoba cierpiąca na erekcję powinna zrezygnować z tłuszczów trans oraz soli. Powinny dominować wszelkie owoce oraz warzywa. Nie warto wybierać sztucznych słodzików. Dieta to podstawa w każdym przypadku, zwłaszcza w tak delikatnym i poważnym problemie, jakim jest zaburzenie erekcji. Erekcja jest problemem, który należy rozwiązać. W każdym jednym przypadku, należy szukać pomocy u specjalisty.

Większość mężczyzn robi jednak podstawowy problem. Próbuje się leczyć samodzielnie w domu. W przypadku zaburzeń erekcji nie ma mowy o wyleczeniu domowymi sposobami. Oczywiście wszelkie zioła, a przede wszystkim dieta czy ruch mogą nam pomóc, jednak to tyko dodatki w leczeniu zaburzeń erekcji. Co jeszcze ma wpływ na zaburzenia erekcji? Oczywiście wiek, zwłaszcza osoby po 40-tym roku życia mogą mieć problemy z erekcją. Większość mężczyzn decyduje się na samodzielne rozwiązanie tego problemu. A racji tego, że w aptece jest dostępnych wiele suplementów diety, które mają za zadanie wyleczyć zaburzenia erekcji, Panowie kupują je bez konsultacji z lekarzem. Co prawda leki te są dostępne bez recepty. Jednak tego typu leków nie warto przyjmować bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Mogą one spowodować różne skutki uboczne, problemy ze zdrowiem, a nawet mogą zagrazać naszemu życiu. Niestety większa grupa męźczyzn po prostu wstydzi się tej dolegliwości, zarówno przed lekarzem jak i przed swoją partnerką. I tutaj właśnie tutaj istnieje największy problem. Przede wszystkim należy być szczerym wobec swojej partnerki oraz lekarza.

Do jakiego więc lekarza się udać? Ginekolog? Lekarz pierwszego kontaktu?

Możemy z tym problemem udać się oczywiście do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli na przykład internista stwierdzi, że nie potrafi rozwiązać tego problemu, wypisze właściwe skierowanie. Nawet niewielkie zaburzenia erekcji powinny być powodem do zgłoszenia się do lekarza. Zaniedbania mogą prowadzić do różnego rodzaju powikłań. Dodatkowo należy podkreślić, że leczenie zaburzeń erekcji może ale nie musi trwać nawet kilka tygodni, czasami miesięcy. Właśnie dlatego im wcześniej zgłosimy się do specjalisty tym lepiej. Bardzo duże znaczenie ma nasz tryb życia. Dieta, ilość stresu oraz wszelkie sytuacje emocjonalne. Dlaczego zaburzenia erekcji dotykają zwłaszcza mężczyzn, którzy wykonują daną funkcję w pracy? Czasami są to właściciele firm, czasami to dyrektorzy. Przecież ich dieta jest zdrowa. A jednak występuje zaburzenie erekcji. Główną rolę odgrywa stres, im więcej stresu w naszym życiu tym bardziej możemy skarżyć się na zaburzenia erekcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here