Jak zwiększyć satysfakcję z seksu? – kilka praktycznych porad

Sfera seksualna, dotyczy chyba każdego. To dowód na to, że ludzie się kochają, chcą wspólnie żyć. Potrzeba bliskości, czułości to zupełnie naturalne potrzeby człowieka. Jeśli potrzeby te nie są w pełni zaspokajane, między dwojgiem ludzi zaczyna się psuć.Dlatego warto jest urozmaicać swoje życie seksualne. Jak zwiększyć satysfakcję z seksu? Należy wziąć pod uwagę oczekiwania swoje i swojego partnera. Kilka porad, zastosowanie ich w życiu codziennym, a libido nasze wzrośnie. Seks bez miłości nie istnieje, podobnie jest z miłością bez seksu. Co zrobić, aby nasze życie intymne było urozmaicone? Jak dodać pikanterii w naszej sypialni?

Nowość w naszej sypialni

Nasze życie seksualne może ulec poprawie. Jak to zrobić? Warto zdecydować się na różnego rodzaju gadżety, gierki czy wszelkie nowości. Sprawi to, że będziemy czerpać ze swojego życia seksualnego, jak najwięcej przyjemności. Każdy pomysł jest warty do przeanalizowania. Musi zostać zaakceptowany przez dwie osoby.Różne przebieranki, zabawy, igraszki, wszystko zależy od naszego gustu. Istnieją panowie, którzy marzą o delikatnej studentce, ostrej policjantce czy bardzo ponętnej pielęgniarce. Dokładnie tak samo fantazjują kobiety. Istnieją takie, które mają o eleganckim mężczyźnie oraz takie, które pragną prawdziwego tarzana. Właśnie w takim celu istnieją różnego rodzaju gadżety erotyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kajdanki, wibratory, a nawet wszelkie lateksy. Zabawy w sypialni możemy zacząć już od samego ranka. Rozbierany poranek, pozycje seksualne, wyjątkowy wieczór. Możemy na przykład losować miejsce, w którym dojdzie do zbliżeń. Każdy pomysł zasługuje na uwagę. Niespodzianki, coś nieoczekiwanego, nasze libido w tym momencie na pewno się podniesie. Wszelkie urozmaicenia rozpalają nasze zmysły. Bardzo duże znaczenie ma gra wstępna. Począwszy od wspólnej kąpieli, romantycznej kolacji i masaże olejkami eterycznymi.

Element każdego związku

Ważnym elementem każdego związku jest seks. To bliskość pomiędzy partnerami, okazywanie sobie czułości. Udane życie seksualne pozwala nam się cieszyć z relacji z partnerem. Pary z długim stażem mogą się borykam z różnymi problemami. Na przykład zmęczenie, złe samopoczucie, kłopoty. Wzajemne zrozumienie jest bardzo ważne. Należy dbać o jakość każdego związku. Aby nasze życie seksualne było udane musimy zrozumieć pragnienia swojego partnera. Jaka jest satysfakcja? Co zrobić, aby nasze życie w sypialni nie było monotonne. Przyjemność ze seksu wynika z dbania o swoje zdrowie, kobiecość, atrakcyjność, wygląd. Własne poczucie wartości jest tutaj bardzo ważne.

Zdrowie intymne

Udany seks wiąże się ze zdrowiem intymnym. Dlatego też każdą dolegliwość powinniśmy leczyć. Gdyż może ona nam odebrać przyjemność ze współżycia. Może to skutkować odmową zbliżenia się do partnera. Jednym z problemów może się okazać suchość pochwy. To ból i dyskomfort. Kobieta w takiej sytuacji nie cieszy się z życia seksualnego oraz unika zbliżeń. Partner rozumie taką sytuację jako odrzucenie. Wzajemne oddalenie się partnerów od siebie może być związane z problemami zdrowotnymi na tle intymnym. Dlatego każda para, która chce czerpać przyjemność z seksu, powinna zadbać o swoje zdrowie intymne. Kolejno ważne, jest zadbać o kondycję fizyczną. Dobra kondycja fizyczna pomaga w osiąganiu satysfakcji seksualnej. Sport w naszym organizmie jest bardzo ważny. Horom motywacji czyli serotonina poprawia nasz humor oraz dodaje energii. Hormony szczęścia, pomagają redukować stres. Złe samopoczucie, nerwy, zmęczenie, te wszystkie rzeczy sprawiają, że po prostu nie mamy ochoty na seks.

Aktywność fizyczna pomaga nam pozbyć się negatywnych emocji. Nasz atrakcyjny wygląd jest kolejną rzeczą, która ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w kontekście współżycia seksualnego. Dzięki niej czujemy się pewni siebie. Jesteśmy gotowi wyjść z inicjatywą. Adorować naszego partnera, a przede wszystkim o wiele bardziej swobodnie czujemy się nago. Nie wystarczy dbać o rodzinę, pracować zawodowo. Można się spełniać na wielu płaszczyznach, a pomimo tego możemy się czuć nieatrakcyjnie. Samopoczucie psychiczne jest bardzo ważne. Nasza samoocena poprawia naszą satysfakcję, co za tym idzie szczęście. Pozytywna samoocena to bardzo ważny element w dążeniu do szczęścia. Dlatego warto zadbać o swój wygląd. Należy zadbać o swoje potrzeby. Rozmowa w seksie jest bardzo ważna. Jakość życia seksualnego jest uzależniona od zaspokojenia własnych potrzeb. Elementem współżycia jest orgazm, bliskość oraz czułość. Dotyk, gesty,pieszczoty. W każdym przypadku sprawdza się szczera rozmowa. Czerpanie przyjemności z seksu zależy od wielu rzeczy. Należy zadbać o wszystkie podstawowe elementy.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here