paleta do cieni

Analiza kolorystyczna jest niezwykle ważna. Szczególnie jeśli zależy nam na właściwym dobieraniu barw. Odnosi się to zarówno do stroju jaki i makijażu. W każdym aspekcie naszego wyglądu powinniśmy zwracać uwagę na spójność. Tylko w taki sposób zbudujemy dobrze prawidłowo swój wizerunek. Paleta do cieni musi być jak najbardziej funkcjonalna. Z tego powodu u wielu osób najlepiej sprawdzą się produkty przeznaczone do samodzielnego kompletowania.

Funkcjonalna paleta do cieni

Poszczególne wkłady możemy dobierać w zależności od naszych upodobań oraz typu urody. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaopatrzyć się jedynie w kolory, których rzeczywiście będziemy chętnie używać. Jest to z pewnością ogromna oszczędność. Szczególnie jeśli decydujemy się na zakup droższych cieni. Warto inwestować w kosmetyki wysokiej jakości. Cena często przekłada się również na jakość. Dzięki temu nasz makijaż wygląda znacznie lepiej i wytrzymuje w idealnym stanie wiele godzin. Odpowiedni skład przedłuża trwałość produktów. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami innych osób. W ten sposób wyrobimy sobie wstępne zdanie i dokonamy bardziej świadomego wyboru.

Istotne jest, aby doskonale dopasować produkt do oczekiwań jakie mamy. Pod uwagę należy również wziąć typ skóry. Przy silnie przetłuszczającej się cerze niezbędne będą kosmetyki matujące. Tylko one będą w stanie wyglądać idealnie przez wiele godzin. Równocześnie nie należy zapominać o właściwym nawilżeniu. Doskonale sprawdzą się tu lekkie kremy lub preparaty w formie żelu. Nie obciążą dodatkowo skóry, ale zapewnią jej optymalne nawodnienie. Wybierając produkty kolorowe należy zwrócić szczególną uwagę na tonację. Każdy z nas ma określoną paletę barw, w której wygląda najlepiej. Jest to ogromne ułatwienie w trakcie kupowania kosmetyków oraz późniejszego wykonywania makijażu. Posiadając spójne produkty możemy je dowolnie ze sobą mieszać i za każdym razem uzyskiwać równie spektakularne efekty.

Dodatki

Podstawą w kwestii cieni jest z pewnością zaopatrzenie się w odcienie jasne oraz ciemniejsze. Nasycone brązy sprawdzą się idealnie do podkreślenia naturalnego załamania powieki. Spojrzenie zyska wtedy głębię, a samo oko będzie wyglądało na większe. Przy pomocy połyskujących barw możemy rozświetlić nasz makijaż. W zależności od typu urody oraz upodobań powinniśmy dostosować ilość poszczególnych ocieni. Dodatkowo możemy podkreślić rzęsy przy pomocy tuszu. Na większe wyjścia przydadzą się doklejane kępki, które dadzą mniej naturalny, ale bardziej wyrazisty efekt. Przy pomocy czarnej kredki możemy również zaakcentować linię wodną i sprawić, że makijaż nabierze bardziej wieczorowego charakteru. Do użytych cieni powinniśmy również dobrać kolor pomadki. Przy bardzo mocno pomalowanych oczach, warto postawić na naturalne usta. Dzięki temu zachowamy równowagę i nie przesadzimy z ilością produktów. Należy pamiętać, że makijaż powinien być podkreśleniem naszej urody. Przy jego pomocy możemy również ukryć ewentualne niedoskonałości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here