Objawy krzywicy

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo dobry stan zdrowia zależny jest od obecności witamin oraz minerałów w organizmie. Prawidłowa ilość składników odżywczych to nie tylko brak przeziębień, grypy, czy też innych chorób, na które wpływ ma pogorszona odporność. Odpowiednia ilość witamin i minerałów to również zdrowe kości, zdrowa postawa oraz zdrowy wygląd i oczywiście prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego tak ważne, aby przeprowadzać kontrole i już od samego początku zadbać o to, aby organizm małego człowieka miał wszystko, czego potrzebuje, aby prawidłowo się rozwijać oraz rosnąć.

Niestety czasami z różnych przyczyn nie jest to możliwe. Jednak regularne kontrole pomagają zahamować rozwijające się choroby oraz je zniwelować. Jedną z najczęściej rozwijających się chorób już od najmłodszych lat jest krzywica

Jakie są objawy krzywicy i jak jej zapobiegać?

Objawy krzywicyKrzywicę można rozpoznać już w wieku niemowlęcym i dziecięcym, czyli od 3 miesiąca do 2 lat życia. Najczęściej chorują na nią dzieci, które miały zbyt mały kontakt ze słońcem. Dlaczego jest on, aż tak ważny? Dzięki światłu słonecznemu organizm otrzymuje witaminę D3, która odpowiedzialna jest między innymi za prawidłowy rozwój kości. Zatem spacery, zabawa na świeżym powietrzu w słońcu jest zdrowa pod różnym względem. Witaminę D ułatwia również wchłanianie wapnia i fosforu, które są budulcem zębów oraz kości. Zatem również prawidłowa dieta jest oczywiście bardzo ważna.

Mały i wstępnie rozwijający się organizm potrzebuje tych pierwiastków w wyjątkowo prawidłowych ilościach. Objawów krzywicy u dzieci jest bardzo wiele. Jest to między innymi: zniekształcenie kości miednicy, opóźnione wyrzynanie się zębów, wygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, czy też płaskostopie. Dziecko cierpiące na krzywiznę jest również apatyczne, cierpi na nadmierną potliwość oraz ma problem z zaparciami.

Aby postawić ostateczną diagnozę, należy wykonać badanie krwi oraz badanie RTG kości. Dopiero te konkretne badania są w stanie potwierdzić lub wykluczyć rozwijanie się tej choroby u dziecka.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here