Objawy dysleksji

W dzisiejszych czasach wiele dzieci posiada różnego rodzaju dysfunkcje, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie, a przede wszystkim funkcjonowanie jako uczniowie w szkole. Przepisy regulujące naukę w szkole pozwalają uczniów z dysfunkcjami na przykład dłużej pisać różne egzaminy. Tacy uczniowie mają wiele różnych przywilejów związanych ze swoją dysfunkcją. Wszystko po to, aby wyrównać szanse.

Objawy dysleksji

Objawy dysleksjiObjawy dysleksji można rozpoznać bardzo szybko, ale niektórzy rodzice długo nie potrafią poznać ich u swojego dziecka. Niektórym rodzicom wydaje się że stygmatyzują dziecko pozwalając na to, aby posiadało przywileje wynikające z dysfunkcji. U wielu dzieci problemy nie wynikają z dysfunkcji ale po prostu z braku pracy nad sobą i swoimi wynikami w nauce. Rodzice mogą iść ze swoim dzieckiem na badanie do poradni, aby stwierdzić skąd wynikają problemy. Dzisiaj coraz więcej rodziców decyduje się na takie badanie. Poradnia wystawia opinię, którą szkoła ma obowiązek respektować i dostosować się do dysfunkcyjnego dziecka. Dzieci mają różne kłopoty – część dzieci bardzo niewyraźnie pisze, część ma kłopoty z matematyką, a część z ortografią. Czasami wszystko idzie ze sobą w parze. Dlatego też praca nauczyciela jest w dzisiejszych czasach bardzo wymagająca. Patrząc wstecz można wiercić, że kiedyś nie było tyle dzieci z problemami. Dlaczego zatem dzisiaj tyle dzieci ma kłopoty? Winne jest otoczenie i sposób wychowania?

Kilkanaście lat temu nikt nie ułatwiał niczego dzieciom, które miały kłopoty w nauce. Można było jedynie zostać na drugi rok w tej samej klasie i próbować nadrobić materiał w kolejnym roku. Dzisiaj szkoła ma obowiązek przygotować szereg ułatwień i udogodnień. Oczywiście to bardzo dobrze, że dzieci ze względu na swoje dysfunkcje nie są stygmatyzowane i uważane za gorsze. Warto jednak aby rodzice już od najmłodszych lat pracowali ze swoimi dziećmi aby te nie odstawały od innych. Żeby osiągnąć sukces w każdej dziedzinie potrzebna jest żmudna i ciężka praca. U wielu dzieci ciężka praca ma sens.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here