nici hialuronowe

Medycyna estetyczna pozwoliła ludziom w profesjonalny i specjalistyczny sposób zadbać o wygląd zewnętrzny. Już od lat jej przedstawiciele wymyślają coraz to nowsze i ciekawsze zabiegi kosmetyczne, które mają działać na różnorodne partie ciała. Ostatnio przełomowym rozwiązaniem są nici hialuronowe, wykorzystywane już w większości gabinetów medycyny estetycznej. W jaki sposób wpływają więc one na skórę, jak się je stosuje oraz jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Nici hialuronowe

Zabieg wykonywany przy zastosowaniu nici hialuronowych odbywa się tylko i wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Polega on na wprowadzaniu nici do głębszych warstw skóry. Robi się to przy pomocy kaniuli o odpowiedniej miękkości i specjalnym zakończeniu. Najważniejsze jest to, aby lekarz medycyny estetycznej wprowadzający nić wgłąb skóry swojego pacjenta lub pacjentki miał w tym doświadczenie, ponieważ w tej metodzie niezwykle ważna jest technika. Kwas musi zostać podany pod odpowiednim kątem. W przeciwnym wypadku efektywność zabiegu nie będzie zbyt wysoka, a pacjent podczas wizyty w gabinecie może odczuć pewne dolegliwości. Jeżeli jednak nić hialuronowa zostanie wprowadzona w sposób profesjonalny, sam zabieg nie będzie ani trochę bolesny. Dlaczego? Ponieważ jeszcze przed głównym działaniem lekarz aplikuje swojemu pacjentowi odpowiednią dawkę środku znieczulającego. Oczywiście uczucie wprowadzania czegoś pod skórę nie należy do najprzyjemniejszych, jednak można spokojnie je przetrwać – zwłaszcza myśląc o tym, jakie efekty później się uzyska.

W jakim celu stosuje się nici hialuronowe?

W jakim jednak celu stosuje się w ogóle nici hialuronowe? Na jakie elementy urody mogą one wpływać pozytywnie? Otóż przede wszystkim doskonale działają na kształt twarzy. Są w stanie skutecznie go uwydatnić oraz nieco przekształcić. Nici wprowadzone pod skórę w odpowiednich miejscach zdołają wymodelować cały profil i nawet zmienić odrobinę rysy twarzy. Ich działanie jest dwuwymiarowe, ponieważ jednocześnie nawilżają one naskórek i go ujędrniają. Z ich pomocą można także: wysmuklić okolice podbródka, skorygować nieodpowiedni kształt policzków czy popracować nad jeszcze innymi częściami twarzy. Dobrze przeprowadzony zabieg dość szybko daje dobre rezultaty, gdyż pojawiają się one już po upływie paru tygodni. Pierwsze rezultaty można oczywiście dostrzec dużo wcześniej, kiedy to skóra zaczyna się napinać i nagle staje się lepiej nawilżona oraz gładsza. Zmarszczki zaczynają znikać, a cera wygląda na odmłodzoną i tym sposobem znacznie piękniejszą.

Nić hialuronowa jest więc drogocennym narzędziem, z którego większość gabinetów medycyny estetycznej regularnie korzysta. Warto przetestować ją na sobie i przekonać się, jakie efekty jest ona w stanie zagwarantować. Nici hialuronowe szczególnie poleca się osobom starszym oraz tym, które zauważają na swojej twarzy pierwsze zmarszczki. Im wcześniej zacznie się korzystać z takich zabiegów, tym lepiej zapobiegnie się różnym objawom starości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here