Na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego fryzjera

Mówi się, że znalezienie dobrego fryzjera, to jak “szukanie igły w stogu siana”. Czy rzeczywiście tak jest? Stylista fryzur powinien posiadać nie tylko najlepsze umiejętności techniczne i stale się dokształcać w zakresie modnych cięć i koloryzacji. Musi rozumieć potrzeby klienta, być empatyczny, nierzadko jest też powiernikiem zwierzeń. Ponad tym wszystkim ważne jest również wyposażenie salonu fryzjerskiego, które pozwala nie tylko czuć się komfortowo, ale ma znaczenie dla efektu finalnego całej wizyty. Na co zwracać uwagę, wchodząc do salonu fryzjerskiego? Dowiedz się już teraz.

Lokalizacja salonu fryzjerskiego

Największym błędem jest wybór salonu, który znajduje się po prostu najbliżej naszego miejsca przebywania. Oczywiście, jest jak najbardziej możliwe, że akurat na swoim osiedlu znajdziesz idealnego stylistę fryzur, natomiast bliskość miejsca, w którym pracuje, nigdy nie powinna być priorytetem. Czy wiesz, że większość klientek jest w stanie przejechać całe miasto, aby tylko dotrzeć do ulubionego fryzjera? Co więcej, jeśli ten zmienia miejsce zatrudnienia, podążają za nim.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Kluczowe jest pierwsze wrażenie. Po pierwsze, fryzjer, który będzie Cię obsługiwał, musi wyglądać nienagannie. Sam powinien mieć na przykład modną fryzurę. Co więcej, dobry fryzjer nie może zapomnieć o przeprowadzeniu z Tobą wywiadu. Sprawdzając, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania oraz poznając strukturę Twoich włosów, będzie w stanie wykonać właściwe cięcie  i dobrać najlepszą koloryzację.

Kolejny aspekt, to wygląd samego salonu. Ten musi lśnić czystością, być wręcz sterylny i optymalnie higieniczny. Wewnątrz powinny funkcjonować różne strefy, w tym recepcja z poczekalnią, miejsce na fotele fryzjerskie z myjką oraz stanowiska do cięć i koloryzacji.

Uwagę warto zwracać na ściany salonu fryzjerskiego. Na nich najczęściej wiszą dyplomy i certyfikaty ukończenia kursów fryzjerskich. Im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej.

Opinie innych o salonie fryzjerskim

Czy internet jest dobrą skarbnicą wiedzy o salonie fryzjerskim? Oczywiście, że tak, zresztą najwięcej wyborów odnośnie stylisty fryzur, który zajmie się włosami, jest dokonywanych z polecenia. W sieci można znaleźć fora, na których bez problemu udaje się wyszukać opinie o danym fryzjerze. Te negatywne powinny skutecznie odstraszać. Pamiętaj jednak, że ocena efektów pracy fryzjera może być subiektywna. Wiele zależy przecież od indywidualnego gustu, rodzaju włosów czy preferowanej fryzury. Mnóstwo fryzjerów specjalizuje się też w konkretnej technice strzyżenia czy farbowania włosów.

Co ważne, jeśli już udało Ci się znaleźć dobrego fryzjera, zapisuj się do niego na wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem. Czy zdajesz sobie sprawę, że ci najlepsi styliści prowadzą zapisy na wiele miesięcy do przodu? Najlepiej, jeśli na pierwszej wizycie zapiszesz się już na kolejną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here