Dla świeżo upieczonych rodziców dziecko zawsze staje się całym światem. Z czasem nauczysz się łączyć obowiązki rodzica z pracą, własnymi zainteresowaniami i innymi zajęciami, ale zanim do tego dojdzie, będziesz poświęcać swojemu maluchowi mnóstwo czasu, by jak najlepiej go wychować i pomóc mu na tym początkowym etapie życia. Z tego powodu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że razem ze swoim partnerem zdecydujecie się utworzyć kącik dla niemowlaka w sypialni. Jest to bardzo dobry pomysł, który rodzice bardzo sobie chwalą. Przygotowując taki kącik dla maluszka w swoim pokoju, będziecie mogli mieć na niego cały czas oko i zapewnicie mu stu procentowe bezpieczeństwo – a na tym na pewno zależy wam najbardziej.

Aranżacja sypialni

Kącik dla niemowlaka w sypialniPrzeciętny polski dom nie przypomina olbrzymich posiadłości znanych z amerykańskich filmów. W naszym kraju mieszkania na ogół mają niewielki metraż, a jest to równoznaczne

 

z tym, że wszystkie występujące w nich pomieszczenia są dość małe. Tu właśnie pojawia się pierwszy problem. No bo jak macie przygotować kącik dla maluszka w swojej sypialni, skoro już teraz ledwo co się w niej mieścicie i brakuje wam miejsca na dodatkowy komplet mebli czy chociażby niewielką półkę?

To, co wydaje się niemożliwe, jest jednak w zasięgu waszych rąk. Wszystko zależy bowiem od organizacji i dobrego rozplanowania pomieszczenia. Architekci i projektanci wnętrz już nieraz udowodnili, że nawet w najmniejszej sypialni można wygospodarować optymalną ilość miejsca dla kąciku dla maluszka. Weźcie więc z nich przykład i zainspirujcie się ich pracami. Jeśli którąś koncepcja naprawdę przypadnie wam do gustu, możecie nawet całkowicie ją odtworzyć, by zyskać pewność, że kącik zostanie odpowiednio wykonany.

Metamorfoza wnętrza

Oczywiście do każdej metamorfozy wnętrza trzeba się najpierw przygotować. Nie róbcie niczego w pośpiechu. Najlepiej by było, gdybyście pomyśleli o takim kąciku jeszcze przed samym porodem, czyli mniej więcej gdzieś w połowie ciąży. Im więcej będziecie mieć czasu, tym lepiej.

Nigdy nie wiadomo, jak przebiegnie sama końcówka ciąży, dlatego nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – może to zresztą spowodować niepotrzebny stres i napięcie, które kobietom w ciąży mogą zaszkodzić. W pierwszej kolejności ustalcie więc listę niezbędnych rzeczy. Zapiszcie sobie na kartce wszystkie te przedmioty, mebelki i dodatkowe akcesoria, które koniecznie muszą się pojawić w kąciku dla niemowlaka.

Wraz z upływem czasu na pewno będziecie uzupełniać tą listę, gdy tylko coś nowego wpadnie wam do głowy. Uważajcie jednak na to, by z nią nie przesadzić. Artykuły dla dzieci są przeurocze, dlatego też lepiej nie wybierać ich bezmyślnie, by nie wydać pieniędzy na coś, co okaże się totalnie bezużyteczne, a będzie tylko zabierać miejsce w pokoju.

Kącik dla niemowlaka w sypialni

Przygotowując kącik dla niemowlaka w sypialni, w pierwszej kolejności musicie więc myśleć o rzeczach niezastąpionych. A istnieje kilka takich elementów, których w takim miejscu absolutnie nie może zabraknąć – pierwszym z nich, tym niewątpliwie najważniejszym, jest oczywiście wygodne i porządne łóżeczko. Na nim skoncentrujcie się w pierwszej kolejności. O ile niemowlak poradzi sobie bez kompletu różowych mebelków czy grającej pozytywki, tak koniecznie musi mieć swoje własne, bezpieczne i komfortowe miejsce do snu i wypoczynku.

Małe dzieci przeznaczają na sen większość swojego czasu. Chcąc więc zadbać o swoją pociechę, zainwestujcie w takie łóżeczko, które zapewni jej zdrowy i bezpieczny wypoczynek. W przypadku tego mebelka nie możecie kierować się ceną. Tanie łóżeczka najczęściej nie są zbyt dobrze skonstruowane, dlatego też celujcie w produkty z wyższej półki cenowej, by sięgnąć po coś naprawdę porządnego.

Od razu pomyślcie też o zakupie jakościowego materaca i specjalistycznej pościeli przeznaczonej dla niemowlaków. Te wszystkie elementy zdołają wykreować przytulną przestrzeń do wypoczynku, która zadba o zdrowie waszego dziecka i pozwoli mu właściwie się rozwijać.

Jakie meble wybrać?

Kącik dla niemowlaka w sypialniGdy łóżko zostanie już wybrane, spróbujcie dopasować do niego kolejne mebelki. Na pewno przyda wam się przynajmniej jedna większa szafa oraz półeczka na zabawki czy np. komoda na ubranka. Każda rzecz w kąciku dla niemowlaka powinna mieć swoje oddzielne miejsce. Tworząc taką przestrzeń w sypialni, nie możecie dopuścić do sytuacji, w której zaburzy ona wygląd pokoju, dlatego też wszystko musi być w niej właściwie zorganizowane.

Całe szczęście mebelki dla dzieci zwykle występują w całych zestawach. Nie musicie więc oddzielnie ich kupować. Łatwiejszą opcją będzie inwestycja w jeden dobrze zaplanowany komplet mebli, który zaoferuje wam sporą ilość miejsca na ubranka, kosmetyki, zabawki i inne akcesoria. Resztę rzeczy na pewno sami zdołacie już wybrać. Wspólnymi siłami stworzycie idealny kącik dla niemowlaka w sypialni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here