Work life balance to równowaga w życiu
fot. Pixabay.com

Work life balance choć wydaje się być obcobrzmiącym pojęciem, powinien być bliski każdemu z nas. Równowaga między życiem prywatnym a pracą to zasada, którą warto się w życiu kierować. Jak więc to zrobić? Jak umiejętnie rozgraniczać te dwie sfery naszego życia? Nie jest to łatwe, ale naprawdę warto!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/work-life-balance-co-to-takiego/

Najważniejsze zasady work life balance

Jak już wspomnieliśmy we wstępie work life balance polega na utrzymywaniu zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stosowanie się do tej zasady oznacza, że możemy czuć się spełnieni zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oznacza to, że możemy nadal dbać o swoją karierę, rozwijać się zawodowo i awansować, a jednocześnie dbać o swoje relacje rodzinne, a także nie zaniedbywać spotkań z przyjaciółmi czy znajomymi. Jesteśmy w stanie to osiągnąć, choć na pierwszy rzut oka, szczególnie dla osób mocno zapracowanych, ta zasada może wydawać się niemożliwa do wprowadzenia.

Pod uwagę należy jednak wziąć to, że nadmierne angażowanie się w pracę, poświęcanie na nią swojego wolnego czasu, zaniedbywanie relacji finalnie doprowadzi do poważnych konsekwencji. Bardzo szybko może nadejść wypalenie zawodowe. Ponadto często w takich sytuacjach odczuwamy po prostu wyczerpanie fizyczne, które w konsekwencji prowadzi do stopniowego pogarszania się naszego stanu zdrowia. Wyczerpani, coraz gorzej radzimy sobie ze stresem. Stąd tak ważne jest dbanie o work life balance.

Korzyści płynące z work life balance

Korzyści, które płyną z work life balance jest mnóstwo. Przede wszystkim zachowujemy lepsze samopoczucie, lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami, nie jesteśmy tak podatni na stresujące sytuacje. Poza tym więcej ćwiczymy, poświęcamy czas na aktywność fizyczną oraz to, co naprawdę lubimy robić. Sednem naszego życia po pracy staje się hobby, dlatego tak niechętnie zostajemy po godzinach lub po prostu nie robimy tego wcale.

Poza tym zadbanie o równowagę między życiem prywatnym a zawodowym znacznie przekłada się na samą pracę. Stajemy się bardziej produktywni. Nie jesteśmy tak zmęczeni i wyczerpani, nie zaniedbujemy swoich obowiązków, a wykonywanie ich przychodzi nam łatwiej i sprawniej. Mamy również większą satysfakcję z takiego sposobu pracowania. Cieszą nas nasze osiągnięcia w pracy, pozytywnie podchodzimy do zadań, które na nas czekają i z większym zapałem je realizujemy. Takie postępowanie z kolei daje większe możliwości własnego rozwoju, a finalnie także awansu czy zmiany stanowiska.

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/sprawdz-jakie-wlasciwosci-maja-olejki-eteryczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here