Jak pozbyć się zmarszczek

Jeszcze niedawno Twoja skóra była nieskazitelna, pozbawiona zmarszczek. Dziś jednak przeglądając się w lustrze zauważyłaś je? Te pierwsze, okropne oznaki starzenia? Nie pojawiały się w ciągu jednej nocy. Ich powstawanie jest procesem. Możesz go jednak nie tylko zatrzymać, ale i cofnąć. Rozwiązanie jest proste, a sposobów kilka.

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa, stosowana jest przede wszystkim przy wygładzaniu drobnych zmarszczek. Jej zadaniem nie jest ich wypełnienie, a likwidacja poprzez rozluźnienie mięśni twarzy. Botoks stosowany jest bardzo często do usunięcia zmarszczek, które pojawiają się w okolicy czoła. Specjalista wykonuje serię zastrzyków, wprowadzając toksynę botulinową w miejsce występowania zmarszczek. Rozprowadza ją równomiernie. Zabieg może być wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Efekty są natychmiastowe.

Kwas hialuronowy

To jeden z podstawowych zabiegów, jaki oferuje medycyna estetyczna Łódź. Kwas hialuronowy bowiem jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Odpowiedzialny jest za jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. Aby pozbyć się zmarszczek, lekarz wstrzykuje niewielką ilość preparatu w miejsce ich występowania, wypełniając drobne bruzdy. Bardzo często kwas hialuronowy wykorzystywany jest do likwidacji zmarszczek w okolicy oczu lub ust. Pierwsze efekty są natychmiastowe. Utrzymują się około 6-8 miesięcy.

Mezoterapia

To zabieg, który wymaga wykonywania w seriach. Lekarz medycyny estetycznej przygotowuje koktajl dobroczynnych składników, które odpowiadają potrzebom skóry klientki. Wprowadza go pod skórę za pomocą niewielkich, precyzyjnych nakłuć. W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, a cera staje się odżywiona, napięta i świetlista.

Laser frakcyjny

To urządzenie, stosowane w leczeniu wielu problemów skórnych, także w eliminowaniu zmarszczek. Wiązka dwutlenku węgla w sposób kontrolowany uszkadza skórę, ale jednocześnie pobudza ją do regeneracji i produkcji kolagenu. To świetny sposób na pozbycie się przebarwień oraz drobnych zmarszczek. Po zabiegu na twarzy utrzymywać się będzie drobny obrzęk, który ustąpi po kilku dniach. Dla jak najlepszych rezultatów, zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów.

Jak widzisz, jest wiele sposobów na usunięcie zmarszczek, które z biegiem lat pojawiają się na każdej twarzy. Medycyna estetyczna Łódź zna wiele metod, które dostępne są w zasięgu ręki. Zaufaj jednak ekspertom i przed dokonaniem wyboru, skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze najlepszą dla Ciebie terapię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here