Hodowla żółwia w domu

Chcesz rozpocząć hodowlę żółwia w domu? Aby zapewnić zwierzęciu komfort na wysokim poziomie, wystarczy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Poznaj szczegółowe informacje i wybierz najlepsze propozycje na rynku. Teraz każdy zakup się uda!

Które żółwie można hodować w domu?

Zanim założysz domową hodowlę, zwróć uwagę, że tylko kilka gatunków żółwi można kupić w tym celu. Mowa tu o żółwiach lądowych oraz lądowo-wodnych. Ponadto gady mogą wymagać różnych metod hodowli, gdyż w środowisku naturalnym preferują inne warunki. Najczęściej hoduje się żółwie stepowe, lądowe i greckie.

Przed zakupem zwierzęcia należy koniecznie zapoznać się z wymaganiami środowiskowymi oraz upewnić się, który pokarm zapewni mu optymalny rozwój. Szczegółowe informacje znajdziesz w specjalistycznej literaturze, a także w sklepach zoologicznych. Dzięki temu zatroszczysz się o nowego pupila. 

Terrarium dla żółwia

Mieszkanie żółwia powinno spełniać kilka podstawowych norm, aby zapewnić mu idealne warunki  (najlepiej zbliżone do tych naturalnych). Żółwie lądowe potrzebują przestrzeni o wymiarach minimum 120 x 50 cm. Bardzo ważna jest również temperatura, która powinna sięgać 30-35 °C w jednej części terrarium, a w drugiej 25-28 °C. Pamiętaj, by żółwiowi wodno-lądowemu zapewnić akwaterrarium, w którym znajdzie się również woda. 

Najlepiej wybrać solidnie wykonane terrarium, które sprawdzi się przez długie lata. Szeroką i zróżnicowaną ofertę przygotował internetowy sklep zoologiczny Aquaelzoo. Znajdziesz tu wiele wysokiej jakości modeli, które idealnie sprawdzą się przy codziennej hodowli. Wybierz sprawdzone rozwiązanie!

Jak urządzić terrarium?

Dla utrzymania temperatury w terrarium bardzo ważny będzie właściwy wybór lampy grzewczej. Ta pozwoli pupilowi wygrzewać się o dowolnej porze. Kolejnym ważnym punktem na liście zakupów jest lampa UVB. Emituje ona promienie, które są niezbędne gadowi do wytwarzania witaminy D3. Dzięki temu będzie lepiej przyswajać wapń i uniknie krzywicy. 

Ponadto w terrarium powinny znajdować się co najmniej dwie miski – jedna na jedzenie, a druga na wodę. Nie zapominaj również o kryjówkach w postaci doniczek, gałązek z liśćmi czy łupinek kokosa. Natomiast jako podłoże dla żółwi lądowych świetnie sprawdzi się mieszanka ziemi i torfu czy darń. Z kolei w akwaterrariach możesz postawić na żwir i glebę. 

Ponadto żółwiowi lądowo-wodnemu musisz zapewnić filtr do wody. 

Pokarm dla żółwia

Przy wyborze pokarmu dla żółwia upewnij się, dla jakiego gatunku jest on przeznaczony. Najlepszym rozwiązaniem będą zakupy w sklepie AquaelZoo. Kupisz tu wyłącznie produkty z najwyższej jakości składników, dzięki czemu bez trudu zatroszczysz się o zdrowie pupila. Pamiętaj, że przed zakupem możesz skontaktować się z tutejszą obsługą i zapytać o polecane rozwiązania. Przekonało się o tym wielu entuzjastów domowych zwierząt. Dołącz do nich i zadbaj o swojego pupila!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here