Dlaczego warto wykorzystać narożny wkład kominkowy

Kominki są popularnymi dodatkami do wielu domów. Chętnie wybieramy je w aranżacjach do salonów, ale mogą ozdobić także inne pomieszczenia, jak choćby gabinet czy otwarty salon połączony z jadalnią i kuchnią. Jednym z ich rodzajów są kominki narożne. Dlaczego mogą być atrakcyjne?

Kominek narożny dwuszybowy lub trójkątny

Myśląc o kominkach narożnych, możemy wyróżnić ich dwa typy. Pierwszy z nich to kominki o tradycyjnej, prostokątnej budowie. Jest to klasyczny wkład, który został wyposażony w dwie szyby: przednią i jedną boczną. Dzięki temu może być umieszczony w rogu pokoju lub też w atrakcyjnie wystającym filarze, który na przykład oddziela dwie przestrzenie w salonie symboliczną linią podziału.

Dwuszybowy wkład kominkowy ma bardzo charakterystyczną budowę. Wyróżniamy w nim szybę frontową, stanowiącą jednocześnie drzwiczki, przez które będą w palenisku umieszczane kłody drewna oraz które posłużą nam do czyszczenia wnętrza kominka. Po prawej lub lewej stronie szyby frontowej znajduje się mała szyba boczna, która jest dodatkowym źródłem światła i miejscem, przez które możemy podziwiać ogień. W zależności od tego, po której stronie frontowej szyby się znajduje, możemy mówić o kominku prawo- lub lewostronnym.

Alternatywą dla klasycznych dwuszybowych kominków narożnych o kształcie prostokąta, mogą być kominki trójkątne. Wkłady te idealnie sprawdzają się w kominkach, które umieszczamy skosem w stosunku do głównej części pokoju. Wypełniają cały narożnik i nadają przestrzeni bardzo nowoczesnego charakteru.

Większa powierzchnia do obserwacji ognia

Jedną z wielu zalet kominków narożnych jest to, że pozwalają oglądać płonący ogień z dwóch stron, w przeciwieństwie do klasycznych wkładów kominkowych z jedną — tylko przednią — szybą. To atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się w wielu nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Automatycznie mocno ociepla przestrzeń i sprawia, że czujemy się w pokoju bardziej przytulnie.

Ciekawe rozwiązania aranżacyjne

W przeciwieństwie do klasycznych kominków z jedną szybą wkłady dwuszybowe mogą stanowić intrygujący element całej aranżacji. Przede wszystkim nie muszą znajdować się w obudowie, co pozwala na ich swobodne umieszczenie tam, gdzie chcemy. Zajmują z reguły rogi pokojów, co pozostawia więcej miejsca na zaaranżowanie pozostałej części przestrzeni. Jednak to nie ich jedyna zaleta. Kominki narożne mogą także znaleźć się w kolumnie, która oddziela dwie części tego samego pokoju. Bez wątpienia będą też pasować do nowoczesnych stylizacji, w których łączą się ze skośnymi ścianami.

Dodatkowe zalety

Nowoczesne kominki narożnikowe mogą odznaczać się też wieloma innymi zaletami. Przede wszystkim mogą stanowić jeden z wielu elementów grzewczych, a dzięki dwóm szybom będą bardzo efektywnie oddawać ciepło do otoczenia, pomagając w utrzymaniu prawidłowej temperatury. Odpowiednie udogodnienia, takie jak kurtyna powietrzna i specjalnie wykładane wermikulitem wnętrze pomagają w utrzymaniu jak najwyższych temperatur i w wydajnym spalaniu, bez pozostawiania zabrudzeń na szybach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here