nożyczki fryzjerskie

Chcąc podciąć włosy w domu, powinnaś pamiętać o kilku zasadach. Najważniejszą z nich będzie użycie odpowiednich narzędzi, takich jak nożyczki fryzjerskie. Tylko one nadają się do obcięcia włosów, nie powodując zniszczeń w ich strukturze. Dzięki temu poprawisz wygląd fryzury i sporo zaoszczędzisz. Dlaczego jednak nie powinnaś używać zwykłych nożyczek do podcięcia włosów? Odpowiadamy.

Jakie nożyczki do podcięcia włosów w domu będą najlepsze?

Chcąc wybrać delikatne podcięcie lub nieskomplikowane skrócenie długości włosów musisz wiedzieć, w jaki sposób wykonać cięcie. Najważniejszą kwestią jednak są odpowiednio dobrane nożyczki fryzjerskie, które są bardzo ostre i nie powodują uszkodzeń włosa. To profesjonalne produkty, które pozwolą Ci osiągnąć efekt jak z salonu. Dzięki nim zniszczone końcówki zostaną ścięte, a cała fryzura nabierze objętości. 

Dlaczego do pocięcia nie stosujemy zwykłych nożyczek?

Nożyczki zwykłe, nieprofesjonalne, choć nawet najbardziej ostre, wpływają negatywnie na strukturę włosa, mocno miażdżąc go i strzępiąc. Włosy obcięte nimi będą zniszczone, a skrócone w ten sposób końcówki będą szybciej się rozdwajać. To kluczowa zasada, która ma ogromne znaczenie w zachowaniu odpowiedniego stanu włosów. Nawet najzdrowsze końcówki potraktowane tępym ostrzem mogą ulec zniszczeniu, co w perspektywie czasu spowoduje ich łamliwość i kruszenie. 

Jakie nożyczki do włosów wybrać?

Obcinając włosy nożyczkami do papieru, możemy wyrządzić im naprawdę dużą krzywdę. O wiele lepiej będzie po prostu zainwestować w profesjonalne nożyczki fryzjerskie, które będą odpowiednio wyprofilowane i ostre. Najlepiej, aby były wykonane ze stali nierdzewnej. Taki model z pewnością posłuży nam o wiele dłużej. Niezwykle lekkie i poręczne dobrze leżą w dłoni i znacznie upraszczają proces przycinania włosów, dzięki czemu trudno sobie nimi zrobić krzywdę. 

Nożyczki degażówki- kiedy ich używać?

Klasyczne nożyczki fryzjerskie służą do nadania fryzurze kształtu, jej wyrównania i wycieniowania. Od ich jakości zależny jest efekt końcowy oraz jakość cięcia. To, jak dobrze układają się w dłoni, wpłynie na szybkość i dokładność pracy. Degażówki pozwolą zmniejszyć objętość włosów i poprawić cieniowanie.

Jest to specjalny rodzaj nożyczek z ostrzami w kształcie charakterystycznych “ząbków”. Dzięki nim strzyżenie odbywa się w odpowiedni sposób polegający na zmniejszaniu objętości włosów i ich cieniowania, czy też strzyżenia punktowego, w zależności od potrzeb i finalnego wyglądu fryzury. Nożyczki degażówki stosowane są najczęściej do uzyskania delikatnego przejścia pomiędzy fryzurą, jak i zminimalizowania widoczności nierówności cięcia. Będą odpowiednie do wprowadzenia drobnych poprawek na ostatnim etapie cięcia.

Jakie akcesoria będą potrzebne do domowego podcinania włosów?

Do strzyżenia włosów w domu równie przydatne akcesoria to płaski plastikowy grzebień, klipsy oraz peleryna. Jednak nie są one obowiązkowymi elementami, bez których zdecydowanie można się obejść. Jeśli jednak nie mamy ich pod ręką, zamiast peleryny możemy użyć ręcznika, a klamerki zastąpić spinkami. To kwestie wygody, o które warto zadbać. Jak widać, domowe przycinanie włosów nie jest skomplikowanym zadaniem, które każdy powinien wykonać bez większego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here