żyrandol dla chłopca

Pokój dla chłopca w zasadzie nie różni się bardzo od pokoju dla dziewczynki pod względem potrzebnych mebli, jednak dużą różnicę stanowią kolory oraz akcesoria. Aby urządzić pokój dla noworodka potrzebne jest łóżeczko, w przypadku chłopców może być na przykład białe lub niebieskie, dopasowane do niego meble (komoda, szafa, ewentualnie regał) oraz przewijak, który również może być dopasowany do płci dziecka, a także odpowiedni żyrandol dla chłopca.

Jak zaaranżować pokój dla chłopca?

żyrandol dla chłopcaWybierając meble należy kierować się ich wytrzymałością, ponieważ starsze dziecko będzie z pewnością nimi zainteresowane. Pokój starszego dziecka warto wyposażyć w pojemniki na zabawki lub przeznaczone do tego celu półki, ponieważ dziecko będzie miało ich coraz więcej. Przydatny może być również stolik z krzesłem lub biurko oraz lampka. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów lampek dla dzieci w przeróżnych kształtach i kolorach. Lampka w kształcie misia z pewnością zainteresuje nasze dziecko. Przy wyborze lampki warto zwrócić uwagę na żyrandol.

Żyrandol dla chłopca

Żyrandol dla chłopca z pewnością nie różni się za bardzo od żyrandola dla dziewczynki (poza tym, że nie powinien być koloru różowego). Oferta żyrandoli jest ogromna, co pozwala na wybranie odpowiedniego. W sklepach można znaleźć żyrandole żarówki, gwiazdki, księżyce oraz wiele innych. Należy pamiętać, że światło w pokoju dziecka powinno być w miarę możliwości jak najbardziej naturalne, a więc dobrze sprawdzi się na przykład żarówka LED. Ważną kwestią jest też wybór koloru ścian.

Jak pomalować ściany w pokoju dla chłopca?

Oczywiście jest to kwestia indywidualna, jednak raczej nikt nie pomaluje chłopcu ścian na różowo. Popularnym rozwiązaniem są niebieskie, żółte ściany lub ich połączenie. Dobrym pomysłem są też kolorowe tapety, które przykują uwagę dziecka. Niektórzy rodzice, urządzając pokój chcą umieścić w nim dywan. Dla maluszka z pewnością nie nada się dywan z długim włosiem, który nie jest polecany również dla alergików. Warto, więc zakupić dywan płaski, z krótkim włosiem. Dla starszego dziecka świetnym rozwiązaniem będzie dywan z motywem ulicy, który będzie urozmaicał zabawę samochodzikami i nie tylko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here