karetka

Praca ratownika medycznego z pewnością nie należy do najprostszych zajęć. Musimy nie tylko cechować się ogromną sympatią, ale również wyrozumiałością i cierpliwością. Pacjenci potrafią być naprawdę trudni, niezależnie od tego, co się wydarzyło. Oczywiście praca ta wiąże się z obciążeniem, stresem i nerwami. Jednak wynagrodzenie jest to fakt, że bez nas wiele osób mogłoby odejść z tego świata. Czy tak odpowiedzialna praca wpływa również na zarobki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-ratownik-medyczny/ 

Co wpływa na wynagrodzenie ratownika medycznego?

Na wynagrodzenie takiej osoby wpływ ma naprawdę wiele czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o staż pracy. Wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi często znikomą część pensji jego bardziej doświadczonego kolegi. Na wynagrodzenie ma wpływ również wysokość firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują zazwyczaj bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych na wysokość wynagrodzenia wpływa też lokalizacja firmy. Dwie podobne do siebie firmy znajdujące się w całkowicie różnych miejscach mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenia swoim pracownikom.

Znajdź pracę w opiece nad osobami starszymi w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Ile jest w stanie zarobić ratownik medyczny?

Według serwisu pracuj.pl wynagrodzenie ratownika medycznego ustalone jest na podstawie przepisów. Najniższa stawka płacy zasadniczej pracowników sektora medycznego ustalona jest dla każdego zawodu z tej branży. 0,64 – jest to wartość stanowiska ratownika medycznego. W przypadku lekarza na drugim stopniu specjalizacji wynosi ona 1,27. W celu ustalenia pensji współczynniku mnożymy przez kwotę bazową, która do końca 2019 roku wynosiła 3900 zł brutto. Wynika to z ustaleń minimalnych wynagrodzeń pracowników wykonujących zawody medyczne.

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/jak-wyglada-praca-hostessy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here