zabawki na chrzest

Chrzest dziecka przebiega najczęściej wtedy, gdy dziecko jest na tyle małe, że nie będzie tego dnia pamiętało, o rozumieniu całego wydarzenia nie wspominając. Wydarzenie top jest wiec tak naprawdę bardzo istotne dla jego rodziny, przynajmniej w momencie jego trwania. Oczywiście rodzice chcą zapewnić pamiątki z tego dnia – i nie chodzi tylko o zdjęcia. Dziecku kupuje się więc różne dewocjonalia opatrzone odpowiednimi napisami. Świeca do chrztu, może nawet pierwsza Biblia, łańcuszki z medalikami i krzyżykami – oferta w sferze dewocjonaliów jest tu naprawdę spora. Dlatego też wielu gości zaproszonych na chrzest, a chcących kupić coś z tej okazji dla dziecka, nie decyduje się na przedmioty związane w ten, czy inny sposób z wiarą. Najczęściej biorą pod uwagę jakieś zabawki na chrzest.

Zabawki na chrzest

zabawki na chrzestTylko jakie to powinny być zabawki? Dziecko jest wtedy zazwyczaj bardzo małe. Sporo ludzi chrzci dzieci w pierwszym kwartale ich życia. Co można dać dla takiego dziecka, jeśli nie dewocjonalia, pamiątki chrztu, czy ubranka? Zazwyczaj, kupując zabawki na chrzest, wybiera się ładne maskotki lub grzechotki. Są tez jednak przedmioty, które z jednej strony mogą być uważane za zabawki, ale z drugiej są pięknie zdobione, wiec mało który rodzic decyduje się oddać je w rączki swojego dziecka, nawet kiedy już trochę podrośnie. Są to np. pozytywki, pudełeczka zdobione kryształkami i inne – podobne przedmioty. Dziecku na chrzest można też kupić pomysłową karuzelkę nad łóżeczko.

Praktyczne prezenty

Jeśli już zupełnie nie ma się pomysłu, co kupić, warto zapytać rodziców – może jest coś, czego jeszcze nie mają dla dziecka, a bardzo by się to przydało, jak nie w momencie chrztu, to w najbliższych miesiącach – np. kojec dla dziecka, jakieś wyposażenie do łóżeczka, czy ładną lampkę ozdobną do dziecięcego pokoju. Chrzest to wyjątkowy dzień, choć najważniejsza osoba jest wtedy mała i nie za bardzo wie, co się wokół niej dzieje. Prezent jednak trzeba dobrze przemyśleć – powinien być ładny i podobać się zarówno rodzicom, jak i kiedyś – być może – samemu dziecku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here