Rękawice

Jednym z najważniejszych elementów indywidualnej ochrony pracownika są przeznaczone do zabezpieczenia jego dłoni, nadgarstków, ewentualnie przedramion, odpowiednio dobrane rękawice ochronne. W sprzedaży znaleźć można wiele tego typu produktów, od klasycznych, jednorazowych rękawic z tworzyw, przez elastyczne rękawice tekstylne powlekane, a na wytrzymałych rękawicach skórzanych kończąc.

Rękawice z tworzyw

To zbiorcza kategoria różnorodnych rękawic ochronnych, jednorazowych i wielokrotnego użytku, produkowanych z takich materiałów jak PVC, winyl, lateks, nitryl czy neopren. W przypadku rękawic jednorazowych ich cechą charakterystyczną jest cienka powierzchnia zapewniająca dobre czucie, ale wrażliwa na przecięcie lub rozerwanie. Tworzywowe, zwłaszcza gumowe rękawice ochronne zabezpieczają dłonie przed zabrudzeniami, różnego rodzaju cieczami, w tym przed wodą, olejami i chemikaliami. Pod adresem https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000000528/rekawice-ochronne  znaleźć można wiele przykładów tego typu rękawic.

Rękawice z dzianin powlekane

Najpopularniejszym rodzajem rękawic ochronnych powszechnie stosowanych w różnego rodzaju warsztatach, magazynach, przy pracach montażowych i ogrodniczych są wygodne, miękkie i rozciągliwe rękawice dzianinowe, na przykład produkowane z bawełny i powlekane dodatkowym materiałem zwiększającym ich trwałość, nadającym im właściwości antypoślizgowe lub chroniącym przed przesiąkaniem. Doskonałym przykładem tego typu rękawic są popularne wampirki, czyli bawełniane rękawiczki powlekane gumą, uzupełnione elastycznym mankietem.

Robocze rękawice skórzane

To niezwykle rozbudowana grupa rękawic ochronnych charakteryzujących się największą trwałością, zapewniających wysoki poziom ochrony przed powierzchniowymi uszkodzeniami naskórka, otarciami i odciskami. Skórzane rękawice ochronne mogą być produkowane z różnych rodzajów skóry naturalnej lub ekologicznej, co wpływa na ich wytrzymałość i właściwości. Najmocniejsze rękawice robocze produkowane są z tzw. dwoiny i skóry licowej. W sprzedaży znaleźć można rękawice produkowane ze skór bydlęcych i świńskich, ale największy komfort pracy zapewniają niezwykle miękkie, a przy tym wciąż bardzo wytrzymałe rękawice robocze produkowane ze skóry koziej.

W pracach wymagających ochrony przed skażeniem lub zabrudzeniem dłoni zwykle stosuje się nieprzemakalne i nienasiąkliwe rękawice tworzywowe. W pracach ogrodniczych i warsztatowych pomagają dzianinowe rękawice ochronne, które od wnętrza zwykle powlekane są gumą lub innym tworzywem nadającym im specjalne właściwości. Przy najcięższych pracach, na budowie i przy spawaniu, zwykle stosuje się rękawice skórzane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here