nowoczesny taras

Balkon i taras to dwa niezwykle pożądane elementy mieszkania. Osoby, które stają się ich właścicielami mogą cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu zawsze wtedy, gdy mają na to ochotę. Niezależnie od tego, czy pragniemy wypić kawę w towarzystwie przyjaciół czy spędzić romantyczny wieczór we dwoje – taras daje nam takie możliwości. Niestety, balustrady bardzo często zdradzają wszystko, co dzieje się na takim tarasie. Sąsiedzi i przechodnie widzą więc wszystko, jak na dłoni. Świetnym rozwiązaniem będą więc osłony na tarasy.

Wykonane z tworzywa, a nie słomy

Swego czasu ogromną popularnością cieszyły się osłony na tarasy wykonane ze słomy. To proekologiczne rozwiązanie, w pełni naturalne. Posiada jednak szereg wad. To przede wszystkim niska trwałość takiej maskownicy. Silnie oddziałują na nie słońce oraz deszcz. Sprawiają one, że osłona taka płowieje i staje się niezwykle łamliwa. Czasami może nie przetrwać nawet jednego sezonu.

Jeśli postawimy natomiast na osłony na tarasy wykonane z tworzywa, możemy cieszyć się nie tylko żywymi kolorami na dłużej, ale też doskonałą trwałością. Taka maskownica posiada specjalne wzmacniane przelotki, dzięki którym łatwo jest przymocować ją do balustrady. Jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. W razie potrzeby zawsze można ją zdjąć i umyć. Osłony na tarasy z tworzywa chronią nasz balkon przed silnym wiatrem, sprawiając, że zawsze będziemy czuć się komfortowo.

Odpowiednia długość i wysokość

Przed zakupem osłony na tarasy warto dokładnie zmierzyć naszą balustradę. Zakupiony produkt powinien być nakładany w całości na barierki. Zrezygnujmy z opcji panelowych, ponieważ nie będą one dokładnie zakrywać balustrady. Co ważne, nie musimy załamywać rąk, jeśli nasz taras nie odpowiada wymiarom dostępnych osłon. Są takie miejsca jak Cover-it, gdzie możemy zamówić osłonę na wymiar. Oznacza to, że firma przygotuje dla nas maskownicę, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Montaż osłony nie jest skomplikowany. Warto go jednak wykonywać w dwie osoby. Maskownicę montuje się po zewnętrznej stronie balustrady. Nie potrzebujemy do tego skomplikowanych narzędzi. Tak naprawdę wystarczą trytytki, które należy przepleść przez przelotki i balustradę.

Kolor

Wybierając kolor osłony na tarasy, warto kierować się nie tylko własnym gustem lub wystrojem wnętrza. Zwróćmy też uwagę na kolor elewacji. Dobrze, jeśli maskownica nie wyróżnia się na jej tle i jest z nią spójna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here