Objawy przedwczesnego porodu

Żadna mama nie chce przedwczesnego porodu. Ciąża, o ile jest prawidłowa, trwa 40 tygodni. Rozwiązanie ciąży po 38 tygodniu ciąży uznaje się za bezpieczne. Często jednak dzieci przychodzą na świat o wiele wcześniej na skutek różnych powikłań. Czasami jednak trudno dojść do przyczyn przedwczesnego porodu. Często bywa tak, że cała ciąża przebiega prawidłowo, wręcz książkowo, a mimo tego nagle kobieta ma skurcze porodowe bądź też odchodzą wody płodowe i rozpoczyna się poród o wiele wcześniej niż 40 tydzień. Poród przedwczesny jest czymś normalnym dla ciąż bliźniaczych. Tak samo jest dla ciąż, z których rodzą się trojaczki. Często jednak dzieci urodzone przedwcześnie mają różne problemy zdrowotne. Wcześniaki nie zawsze rozwijają się prawidłowo.

Jeżeli lekarze są w stanie stwierdzić, że matce grozi przedwczesny poród, zazwyczaj wcześniej podają sterydy na rozwój płuc dziecka. Czasami jednak przedwczesny poród jest zupełnie nieprzewidywalny, nie można go ani przewidzieć ani zatrzymać.

Jakie są objawy przedwczesnego porodu? Jak można temu zapobiec?

Objawy przedwczesnego poroduTak naprawdę każda kobieta powinna od pierwszych chwil ciąży być pod opieką bardzo dobrej położnej albo lekarza. Taka profilaktyka jest najlepsza zarówno dla matki jak i dla dziecka. Wszystkie wykonywane w ciąży badania mają za zadanie uchronić matkę i dziecko przed powikłaniami w czasie ciąży i porodu. Czasami jednak nie da się ustrzec przed problemami. Choćby opieką zajmował się najlepszy lekarz lub najlepsza położna. Medycyna w dzisiejszych czasach potrafi bardzo wiele, jednak nie jest doskonała. Można pocieszyć się tym, że wiele wcześniaków dzisiaj jest zupełnie zdrowych. Właściwie nie ma żadnego śladu po ich przedwczesnym przyjściu na świat. Tego życzymy każdej matce i każdemu wcześniakowi. Wcześniaki w naszym kraju objęte są bardzo dobrą opieką. Muszą jednak trafić do dobrego szpitala. Każdy szpital położniczy ma swój określony stopień referencyjności. Od niego zależy, od którego tygodnia ciąży można w nim rodzić. Dlatego jeżeli u matki przewidywane są komplikacje ciążowe, może od razu zostać skierowana do odpowiedniego szpitala.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here