Jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe?

W ogrodzie nie powinno zabraknąć rabat z kwiatami, krzewów, ozdób oraz elementów wyposażenia. Ważną częścią są meble ogrodowe, które nadadzą całości charakteru. Piękne, kute ławki z metalu czy też drewniane modele o romantycznym charakterze. Meble ogrodowe to elementy, które decydują o tym, w jaki sposób będzie postrzegany nasz ogród. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wybieramy meble ogrodowe

Podstawowym elementem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając meble ogrodowe, jest wielkość naszego ogrodu lub innego miejsca, w którym chcemy postawić wyposażenie. Ogromne znaczenia ma to, czy jest to niewielki przydomowy taras, duży ogród z wolną przestrzenią czy działka, na której pojawiamy się od czasu do czasu. Taras to doskonałe miejsce na stolik ogrodowy i leżaki lub krzesła składane. W dużym ogrodzie można pozwolić sobie na więcej – cały komplet mebli ogrodowych, stoliki ogrodowe do grilla oraz huśtawkę. Kupując wyposażenie na działkę, najlepiej postawić na meble składane, które można schować podczas naszej nieobecności.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest miejsce, w którym mają zostać ustawione meble. Projektując ogród, dobrze jest odpowiednio rozplanować dostępną przestrzeń, aby stworzyć miejsce funkcjonalne oraz estetyczne. Ponadto musimy zdecydować, na jakim podłożu będą stały meble. W przypadku ustawienia akcesoriów bezpośrednio na trawie konieczne jest zadbanie o to, aby nóżki zapewniły odpowiednią stabilność na nierównym podłożu.

meble do ogrodu

Podczas wyboru mebli powinniśmy także zastanowić się nad tym, jaką funkcję mają one pełnić. Czy stolik ogrodowy ma służyć do spożywania posiłków, czy może jedynie jako element dekoracyjny i podstawka pod schłodzone napoje? Czy huśtawka zmieści się na działce, czy lepiej z niej zrezygnować na rzecz niewielkiej ławki ogrodowej?

Meble ogrodowe a materiał, z którego zostały wykonane

Podczas wyboru mebli ogrodowych powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są meble ogrodowe. Najważniejsze jest to, aby był on odporny na czynniki atmosferyczne. Są to akcesoria, które wystawione są na działanie deszczu, wody oraz promieni słonecznych. W przypadku zdecydowania się na drewno konieczne jest dbanie o to, aby materiał odpowiednio impregnować. Nadmierna wilgotność powietrza może przyczynić się do szybkiego gnicia mebli. Meble ogrodowe ze stali wykazują wyższą trwałość na działanie czynników atmosferycznych, jednak po kilku sezonach również mogą wymagać malowania i przywrócenia koloru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here