podziękowania dla gości

Ślub i wesele to absolutnie niezwykły czas nie tylko dla młodej pary, ale także dla ich gości. Dzielenie tej wyjątkowej chwili we wspólnym gronie sprawia wiele radości, może również przynieść ciepłe wspomnienia, które zostaną z gośćmi na długie lata. Planując ślub i przyjęcie weselne para młoda musi podjąć wiele decyzji i przemyśleć rozmaite sprawy. Niektóre z nich wydają się oczywiste, niektóre powstały już dawno, w marzeniach zakochanych. Inne, zwykle te drobniejsze wymagają doprecyzowania. Wśród nich najczęściej pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób podziękować gościom za ich obecność i wsparcie. Jakie podziękowania dla gości będą najodpowiedniejsze? Czy decydować się na klasyczne, sprawdzone rozwiązania, czy szukać nietuzinkowych pomysłów?

Długa tradycja

Najpopularniejszym sposobem na wyrażenie wdzięczności za obecność na ślubie i przyjęciu weselnym jest wręczenie każdemu z obecnych słodkich podarunków. Klasyką można nazwać podziękowania dla gości w formie pięknie zapakowanych czekoladek, owiniętych w eleganckie papierki z personalizowanym nadrukiem. Zwykle para młoda decyduje się na umieszczenie na nich grafiki serca lub obrączek i krótkie, acz celne słowo – dziękujemy. Często pojawia się także motyw związany z weselem, np. kwiat słonecznika, albo rustykalna gałązka, nawiązująca do wystroju wnętrza i dekoracji weselnych. W ostatnich sezonach trendy ślubne w ramach podziękowania dla gości proponowały urocze, małe słoiczki wypełnione naturalnym miodem. Ten dość oryginalny pomysł świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku bardzo modnych ostatnio wesel w stylu rustykalnym. Eleganckie czekoladki nie zawsze dobrze wpiszą się w taki wystrój, z kolei słoiczek z miodem pięknie dopasuje się do dekoracji, w których natura odgrywa najważniejszą rolę. Słodkie prezenty najlepiej sprawdzą się w przypadku dzieci, które również często uczestniczą w weselach. Pary młode często dziękując za obecność maluchów, wręczają im piękne, ozdobione motywem miłosnym i uroczo zapakowane lizaki.

Nietypowe pomysły, czyli jak zaskoczyć gości

Tradycyjne rozwiązania często sprawdzają się najlepiej również na weselach. Jednak czasem młoda para pragnie odejść od klasyki, poszukać pomysłów, które najlepiej oddadzą ich własny charakter i pozwolą gościom zapamiętać wesele na długie lata. Podziękowania dla gości mogą być nietypowe i zaskakujące. Można pomyśleć o charakterystycznych magnesach, albo porcelanowych słonikach na szczęście. Tak modne w ostatnich sezonach przyjęcia weselne w stylu rustykalnym idealnie dopełni podziękowanie w postaci maleńkich, uroczych doniczek z zasadzoną równie niewielką roślinką. Pięknie pachnące świece zapachowe, albo naturalne mydełka w cudownych opakowaniach to równie zaskakujący pomysł, który skradnie serca większości gości.

Uroczystość ślubna i wesele to czas wypełniony emocjami. Wzruszenie, które im towarzyszy często sprawia, że przez jakiś czas również goście nieco inaczej postrzegają otaczający ich świat. Warto zadbać o to, aby tak pozytywne i wyjątkowe wrażenia zapadły w pamięć i jeszcze wiele lat po weselu przywoływać je za pomocą pięknych drobiazgów, stanowiących podziękowania dla gości za ich nieocenioną obecność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here