postanowienia noworoczne
fot. Pexels.com

Marzec się kończy i zaraz będziesz mógł zrobić podsumowanie pierwszego kwartału 2021 roku. Czy zdążyłeś już spełnić swoje postanowienia noworoczne? A może nadal nad nimi pracujesz? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/postanowienia-noworoczne-jak-to-zrobic-by-ich-dotrzymac/

Nie spełniliśmy postanowień noworocznych? Nic straconego!

Jeszcze trzy miesiące temu obiecywaliśmy sobie życiowe zmiany. Z początkiem 2021 roku podjęliśmy decyzję, że popracujemy nad lepszą wersją samego siebie. Jak nam idzie do tej pory? Czy zmieniliśmy już coś w swoim życiu? A może zdążyliśmy już odpuścić nasze postanowienia noworoczne? Jeśli nawet zdarzyło się tak, że nie udźwignęliśmy naszych noworocznych marzeń, jeszcze nic straconego! Być może na początku roku źle się zabraliśmy do planowania i wykonywania naszych postanowień. W tym artykule doradzimy, jak zabrać się za nasze postanowienia, aby na koniec roku osiągnąć sukces.

Postanowienia noworoczne – zróbmy to jeszcze raz

Przed nami jeszcze 9 miesięcy, aby skończyć z powodzeniem coś, co zaczęliśmy jeszcze 3 miesiące temu. Mamy jeszcze sporo czasu, aby spełnić nasze wcześniejsze postanowienia noworoczne. Działajmy!

Na początku ponownie zapiszmy na kartce nasze postanowienia i cele, które chcemy osiągnąć jeszcze w tym roku. Ważne, aby zapiski nie zawierały słów przeczących, przykładowo zamieńmy „nie będę palić” na „rzucam palenie” oraz żeby były dość sprecyzowane na przykład, zamiast pisać „zrzucę zbędne kilogramy” napiszmy „zrzucę 5 kg, ponieważ będę ćwiczyć tabatę trzy razy w tygodniu i będę wyrabiać 10 tysięcy kroków każdego dnia”. Ważne, żeby nasze cele były realne do spełnienia do końca tego roku, dlatego nie narzucajmy sobie postanowień typu „schudnę 40 kg”. Lepiej stawiać sobie małe postanowienia, aby z każdym dniem zbliżać się do większego celu. Wtedy mamy największą szansę, aby spełnić nasz plan do końca.

Kartkę z postanowieniami powinniśmy mieć zawsze przy sobie lub choćby na widoku. Trzymajmy ją w portfelu, jeśli często tam zaglądamy lub powieśmy na lustrze, jeśli często się w nim przeglądamy. Istotne jest, aby codziennie widzieć kartkę, która będzie nam przypominała, że mamy „robotę” do wykonania. 

Zobacz także: http://www.darmoland.pl/imprezowe-ozdoby-na-sylwestra/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here